Hamur İşi Tarifleri

1 Bardak Maden Suyu İle Kahvaltılığı Denemelisiniz

Hamurunda kabartma tozu yada maya kullanılmadan hazırlanan hamur işini ben çok sevdim. Kısa zamanda mayalanan tarifin içine eklenen bir şişe maden suyu sayesinde, mayalanmıştan daha lezzetli olan ve daha güzel kabaran bir kahvaltılık yapabilirsiniz. İlk olarak yoğurma kabının içine maden suyu dökülür. Bu maden suyunun içine diğer hamur malzemeleri kullanılarak, kahvaltılığın hamuru hazırlanır. Hazırlanan hamur parçalara bölündükten sonra, hamur parçaları açıldıktan sonra yağ içinde kızartılır. Pişi olarak hazırlanan ve yanında domates salatalık ile yada peynir ile ikram edilince anında bitecek bu tarifi ayrıca ikramlık sofralar için yapabilirsiniz. Hamuru değişik şekillerde keserek istediğiniz gibi hazırlayabilirsiniz. Parmak yedirten hamurun, Nefis Sanal Lezzetler youtube kanalının hazırladığı alıntı video ile sizlerle.

1 Bardak Maden Suyu İle Kahvaltılık Malzemeler

  • 1 şişe maden suyu
  • 1 kaşık toz şeker
  • Yarım kaşık tuz
  • 1 yemek kaşığı sıvı yağ
  • 3 su bardağı kadar un
  • 1 bardak Sıvı yağ

1 Bardak Maden Suyu İle Kahvaltılık Yapılışı

1 Bardak Maden Suyu İle Kahvaltılığı Denemelisiniz 1

Hamur hazırlanmaya kabın içine dökülen maden suyu dökülüp, bu maden suyunun üzerine un ve diğer malzemeler eklenerek hamur hazırlanır.

1 Bardak Maden Suyu İle Kahvaltılığı Denemelisiniz 2

Hazırlanan hamur parçalara bölünür ve yumaklar halinde hazırlanır.

1 Bardak Maden Suyu İle Kahvaltılığı Denemelisiniz 3

Hazırlanan hamurlar açıldıktan sonra tava içinde ısınan yağ içinde kızartılır. Hazırlanan tarifi herkes çok seveceksiniz. Herkese şimdiden afiyet olsun.

Kaynak: Nefis Sanal Lezzetler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu