Kapat
  • PAYLAŞ

Deryanın Dünyası Şal Modelleri Ve Yapılışı

Zincir Modeli Yapilisi Deryanin Dunyasi 1

Her gün yeni örgüler ile ekranlara gelen Derya Baykal’ın programında konuğun  yaptığı gelin şalı harika idi. Haydi stüdyo ya konuklarından olan bayanın yaptığı bu şal örneği çok değişik ve sakallı ip ile yapılınca gelin şalı olarak kullanılıyormuş. Yapılışında kalın şiş kullanmanız önemli. Başata ilk 2 sırayı haroşa örüp sonraki sırada örneği tersten kuruyoruz. 3 ilmek örüp 7 ilmeği birlikte alıp bu 7 ilmekten 7 ilmek daha çıkarıp,1 düz 7 ilmek işlemini tekrarlayarak sıra sonuna gelip sonraki 3 sırayı düz örüp 4. sırada aynı işlemi tekrarlayarak şalımızı yapıyoruz.

Motifli Deryanın Dünyası Şal Yapılışı:

Bu gün ekranlarda yine örgüleri ile mürvet arı vardı. Derya baykal ın programında her hafta değişik el işi modelleri sergilenmekte. Bu gün de mürvet hanım ın yaptığı ebruli ipten motifli şal modeli vardı ki gerçekten görülmeye değer güzellikte bir el işi modeli. 3,5 no tığ ile yapılan bu şal için kullanılan ip angora ebruli. Resimleri büyüterek şalın yapılışını yakından inceleyebilirsiniz.

Mürvet Arı Şal Üçgen Yapılışı:

Yaptığı el işleri ile çok ilgi çeken mürvet hanım daha öncede derya baykal ın programı deryanın dünyasına katılmıştı. Yaptışı şal modellerin en güzellerinden biri olan üçgen şal modelinin yapılışını bu gün paylaştı ekranlarda. Tığ ile ebruli ip ile yapılan bu şal modelini yapmak isteyenler istedikleri ölçüde yapabilirler.

Deryanın Dünyası Zincir Şalı Yapılışı:

Derya Baykalın bugün ki programında yaptığı zincir örneğinin den şal modelidir. Deryanın dünyası programında nurgün tezcan nın yaptığı bu değişik zincir modelini beğenmeyen yokturdur. Şaldan başka kazak yada hırkalarda da çok kullanılan bu değişik zincir şalının yapılışı çok ta karışık değil. Derya baykal ın programı deryanın dünyasında nurgün tezca nın örgüleri şimdilerde ise gülsevin hanımın yani gülsevin kılıçerin örgüleri gerçekten çok değişik ve farklı bunun yanında ise çok kolay ve şık örgü modelleri ile ekranlara gelmekteler. Nurgün hanımın yaptığı bu tığ işi zincir modeli o kadar güzel ki annem hemen yaptı bu zincir şal modelinden. Birbirinden değişik şık ve kılay örgüler özellikle tığ ile yapılan modeller o kadar şık oluyor ki anlatılmaz. Değişik şal modeli arayanlar için bu değişik deryanın dünyası nurgün tezcan zincir şal modeli tarifsiz güzellikte. Yapılışı hiç de karışık olmayan bu nurgün tezcan şal modeli zincir halkaları ile zincir şeklinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir