Göz Şekillerine Göre Eyeliner Nasıl Sürülür?

Göz Şekillerine Göre Eyeliner Nasıl Sürülür?
A+
A-

Eyeliner uygulama tekniği ile yapılan makyaj hilelerine bir kaç örnek…Değişik göz şekillerine göre eyeliner sürme şekillerini paylaştık sizlerle.Göz şekillerine göre ister gözleri büyütee bilir,isterseniz isterseniz küçülte bilirsiniz.

– Kalem şeklindeki eyeliner’lar ile rahat çalışırsınız, ince uçlu likit eyeliner’ların sürümü daha zordur.

– Tek hamlede sürmeye çalışmayın. Kademe kademe gidin.

– Küçük çizgilerle başlayın, önce sol göze bir çizik, sonra sağ göze bir çizik atın. Sırayla gidin. Böylece simetrik olur.

– Acele etmeyin.

– Hata varsa, hafifçe ıslattığınız kulak pamuğu çubuyla fazlalığı silin.

Eyeliner’ın kullanımında göz şekillerinin rolü büyüktür.

Düşük göz kapaklarınız varsa, eyeliner’ı kalın çekmeyin. Kirpik diplerine ince bir şekilde çekin. Ayrıca çektiğiniz eyeliner hemen üst kapağa yapışır, o yüzden önce bir gözü çekip kurutup, sonra diğer gözü çekin. 

Yuvarlak gözleriniz varsa, onları çekik göstermek için eyeliner’ı sonuna doğru uzatın ve kalınlaştırın.

Küçük gözleriniz varsa, gözlerinizin tamamına eyeliner’ı çekmeyin. Dışa doğru yarım ya da başlangıcı çok ince olan ve giderek kalınlaşan şekilde eyeliner uygulayın.

Büyük gözleriniz varsa, çok şanslısınız! Herkes gözlerini iri ve çekici göstermek için uğraşıyor zaten. Siz istediğiniz şekli uygulayabilirsiniz!

En güzeli ve en yakışanı birkaç denemeden sonra bulabilirsiniz. Tek bir şekil ile kendinizi sınırlamayın. Çeşitli eyeliner şekillerini denedikten sonra, sizin için en uygun olanı mutlaka bulursunuz. Eyeliner, makyajınızın en karakteristik dokunuşudur, unutmayın!

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.