Makyaj

Güzel Makyajın Sırları

Kesinlikle nemlendirici kullanın.Makyaj yapmadan önce kullanacağınız nemlendirici cildinizi makyaja hazırlayacaktır.Tabiki nemlendiriciyi uyguladıktan sonra yaklaşık beş dakika kadar beklemelisiniz.İyice emildikten sonra fondöteni cildinize uygulayın.

Hafif bir gözkalemi sürün.Doğallıktan uzaklaşmadan uygulanan bu kalem kapatıcı için zemin hazırlayacaktır.

İlgili Makaleler

Yüzünüzdeki pürüzleri ve gözaltı morlukları kapatmak için kapatıcı kullanın.Daha etkili bir sonuç için parmaklarınızla değil bir fırçayla bunu yapın.

Kusurlu bir cilde sahipseniz likit ya da kremsi bir fondoten uygulayın.Fakat cildinizde herhangi bir kusur yoksa sadece hafif renkli bir nemlendirici kullanabilirsiniz.

Allığınızı mutlaka göz makyajınızı yapmadan önce uygulayın.Böylece daha doğal bir göz makyajı yapmanızısağlayacaktır.

Gözlere uygulanacak makyaj için öncelikle kirpiklerinizi kıvırın ve ardından ince bir tabaka far uygulayın.Daha sonra eye liner çekin.Son olarak da kirpiğinizin diplerinden ucuna doğru rimelinizi uygulayın.Bu sıralama sayesinde gözlerde bir bütünlük yakalamış olacaksınız.

Dudaklarınızı hafif renklendirin.Fakat rujunuzu sürmeden önce dudak kalemi kullanın.Kalemi kullanarak daha dolgun bir görünüme kavuşabilir ve de rujunuzun taşmasını engelleyebilirsiniz.Ancak tonların birbirine uygun olmasına dikkat edin.

Kaşlarınızı düzeltin.Kaş renginize uygun bir kalemle boşlukları doldurarak daha düzgün bir sonuç elde edebilirsiniz.İlk önce fırçayla kaşlarınızı tarayın ve boşlukları öyle doldurun.

Son olarak makyajınızı pudra ile sonlandırın.Fırça yardımı ile kullanacağınız yarı transparan bir pudra makyajınızı sabitleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu