İlginç Pişirme Tekniği İle Sahurluk Bazlama Tarifi

İlginç Pişirme Tekniği İle Sahurluk Bazlama Tarifi
A+
A-

Çok kolay ve farklı yapılan, balon olan bir bazlama tarifi ve bazlama yapma tekniği ile sizlerleyiz. Hamuru kısa zamanda kıvam alan bu bazlamayı çay saatleri için severek yapabilirsiniz. Bazlamayı kabartmanın uğraşmadan kolay yöntemi, tel kızartma süzgeci üzerinde pişirmeden geçiyor. Bu şekilde pişen hamur işi balon oluyor ki hamurda kabarmayan yer kalmıyor. Çayın olduğu her sofraya ekmek yerine yapabilirsiniz. Ramazan ayındayız ve bu bazlamaları akşamdan hamuru hazırladıktan sonra,  sahurda kalkıp hemen sıcak sıcak yapıp sofraya koyabilirsiniz. İsterseniz içine iç malzemesi doldurulan, sürüm halinde sarılarak tüketilen bu kahvaltılık tarifini yapıp, poşetlere doldurduktan sonra, buzluğa kaldırabilirsiniz. Sonra canınız her istediği zaman çıkarıp, afiyetle tüketebilirsiniz.
Her şeyi ile ayrıntılı yapılışını ve bütün püf noktalarını, huri metekmutfakta youtube kanalından alıntı videoda izleyerek kolayca yapabilirsiniz.

İlginç Pişen Sahurluk Bazlama için Malzemeler

  • Elenmiş un 5 bardak
  • Toz maya
  • Toz şeker 1 kaşık
  • Biraz tuz
  • Ilık su 1 bardak kadar
  • Sıvı yağ 5-6 kaşık

İlginç Pişen Sahurluk Bazlama Yapılışı

İlginç Pişirme Tekniği İle Sahurluk Tarifi 2

Hamuru hazırlıyoruz. Hazırlanan hamurdan parçalar kopardıktan sonra bu parçaları kalınca açıp, temiz bez arasına alıyoruz.

İlginç Pişirme Tekniği İle Sahurluk Tarifi 1

Açılan hamurlar bez arasında dinlendirilip mayalandıktan sonra, pişirme işlemine geçiliyor. Farklı ama garanti pişirme tekniğini kullanarak bu tarifi deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun.

Kaynak Youtube : huri metekmutfakta

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.