Mayasız 3 Malzemeden Tel Tel Özel Katmer Tarifi

Mayasız 3 Malzemeden Tel Tel Özel Katmer Tarifi
A+
A-

Çayın olduğu her sofraya yakışan el açma katmeri ben çok beğendim. O kadar kolay bir yapılış tekniği var ki, hiç uğraşmadan, hiç zaman harcamadan harika katmerler hazırlayabilirsiniz. Bu yapılış tekniği ile yapılan çörek tel tel dökülüyor, her katı ayrı ayrı sayılıyor. İçine eklenen yağı iterseniz margarin ve sıvı yağ karışımı olarak yada margarin ve tereyağı karışımı olarak hazırlayabilirsiniz. Kolay açılan ve kolay şekil verilen ve nar gibi kızaran, mis gibi kokan katmer tarifin yapılışını ve püf noktalarını, Kolay Yemek Tarifleri kanalından alıntı videoda izleyerek hemen deneyebilirsiniz.

Mayasız 3 Malzemeden Tel Tel Özel Katmer Tarifi Malzemeler

  • 6 su bardağı un
  • 2,5 bardak ılık su
  • 1.5 kaşık tuz
  • Biraz Tereyağı
  • Yarım bardak sıvı yağ

Mayasız 3 Malzemeden Tel Tel Özel Katmer Tarifi Yapılışı

Mayasız 3 Malzemeden Tel Tel Özel Çörek Tarifi 1

Hamur hazırlanır ve yumaklar halinde bölnür.

Mayasız 3 Malzemeden Tel Tel Özel Çörek Tarifi 2

Hazırlanan hamur parçaları açılır ve içine sürmek için bir kase içinde yağ karışımı hazırlanır. Bu karışım yufkaya sürülür.

Mayasız 3 Malzemeden Tel Tel Özel Çörek Tarifi 3

Yufkaya yağ sürülerek zarf şeklinde katlanır. Bu hamur oklava ile biraz daha açılır. Açılan yufka tava içine alınır ve her iki tarafı kızarana kadar pişirilir. Bu tadına doyulmaz kolay tarifin yapılışını izleyerek zorlanmadan sizlerde yapabilirsiniz. Herkese şimdiden afiyet olsun.

Kaynak: Kolay Yemek Tarifleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.