Yiyenin Hayran Kaldığı Dakikalık Baklava Tarifi

Yiyenin Hayran Kaldığı Dakikalık Baklava Tarifi
A+
A-

Hazır yufka kullanarak muhteşem görüntüye sahip olan ve çıtır çıtır olan bir şerbetli tarifi sizlerde evinizde yapabilirsiniz. Tek porsiyonluk halinde hazırlanan bu tatlıyı ilk kez mutfağa girecekler bile usta gibi yapabilecek. Tatlının içine ceviz, fındık, fıstık tada Antep fıstığı kullanabilirsiniz. Hazır baklava yufkasını kullanarak kocaman bir tepsi dolusu tatlı hazırlayabilirsiniz.  Hazır yufkaları şeritler halinde kesiyoruz. Kesilen ve yağlanan yufkaların bir ucuna biraz iç malzeme ekleniyor. Yufka bir sağa bir sola alınarak üçgen eklinde tatlı hazırlanıyor. Bütün yufkaları bu şekilde hazırlıyoruz. Hazırlanan yufkaları fırın tepsisine dizip pişiriyoruz. Pişen tatlıyı soğuk şerbet ile birleştirdikten sonra ikram etmeye hazır oluyor. Bu kolay ve lezzetli tatlıyı iftar tatlısı olarak, bayram tatlısı olarak hemen sizlerde yapabilirsiniz. Ayrıntılı ve kolay yapılışını, lezzeti_ask youtube kanalından alıntı video ile sizlerle paylaşıyoruz. Şimdiden herkese afiyet olsun.

İçindekiler

Dakikalık Baklava Tarifi Malzemeler

  • Toz şeker 4.5 bardak
  • Su 5 dolu bardak
  • Limon dilimi
  • Sıvı yağ 1 küçük bardak
  • 200 gr tereyağı
  • Biraz ceviz içi
  • 1 paket baklava yufkası

Yiyenin Hayran Kaldığı Baklava Yapılışı

Yiyenin Hayran Kaldığı Dakikalık Baklava Tarifi 1

Hazır yufkayı yağlıyoruz. Yağlanan yufkaları şeritler halinde kesiyoruz. İç malzemeyi içine aldıktan sonra üçgen şeklinde yufkaları hazırlıyoruz.

Yiyenin Hayran Kaldığı Dakikalık Baklava Tarifi 2

Hepsini fırın tepsisine diziyoruz ve pişiriyoruz. Önceden pişen ve soğuyan şerbeti pişen tatlıya ekledikten sonra, dinlendirilen tatlıyı istediğiniz gibi süsleyerek ikram edebilirsiniz. Deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun.

Kaynak: lezzeti_ask

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.