Zayıflama Egzersizleri

Zayıflama Egzersizleri
A+
A-

1. Adım. Isının: 5 dakika süreyle mümkün olan en düşük hızınızla koşun ya da bisiklet sürün.
2. Adım. Tüm gücünüzün yaklaşık %85-90’ıyla 60 saniye boyunca koşun veya bisiklet sürün. Bacak kaslarınız 1 dakika içerisinde dayanıklılığını yitirmcli. (Aslında, hayatınızı kurtarmak için koşacağınız ya da bisiklet süreceğiniz hız tüm gücünüzün %100’üne denktir. Buradan yola çıkarak, önerilen yüzdenin yansımasına göre ne kadar hızlı ve sıkı çalışacağınızı kendiniz ayarlayın.)
3. Adım. 90 saniye boyunca tüm gücünüzü %60′ a kadar düşürün ve yavaşlayın. (Gerçekten bu kadar yavaşladığınızdan emin olun.)
4. Adım. Önceki 2 adımı 5 kez daha tekrarlayın.
5. Adım. Dinlenmek için tüm gücünüzün %60′ yla beş dakika daha çalışarak bitirin.

Birçok okuyucumun inanılmaz bir başarıyla uyguladığı etkili bir sık egzersiz programına rastladım.

Yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan kaçınılmaz kas kaybının önüne geçmek için bir şeyler yapmak da iyidir. Ofiste hastalarıma yaptırdığım egzersizlerden biri, oturdukları sandalyeden öne doğru eğilmeden ve kollarını kullanmadan kalkmadır. Pek çok kişinin (hatta gençlerin bile) uyluklarının vücut ağırlıklarını kaldıramayacak derecede kas kaybetmiş olması ve sandalyeden yardım almadan kalkamayacak duruma gelmiş olması inanılmaz. Şimdi bunu yapmayı siz de deneyin.

Kuvvet antrenmanı kaslarınızın büyüklüğünü ve gücünü artırmaya yardımcı olur ve vücudunuzdaki mitokondri (kas hücrelerinde ve beyinde yoğun olarak bulunurlar) ki, enerji üretimi ve optimal beyin fonksiyonu için gereklidirler, sayısını çoğaltır. Ayrıca metabolizma hızınızı da artırabilir ve böylelikle dinlenirken ya da uyurken daha fazla kalori yakarsınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.