Diyetler

Demet Kutluay Yağ Yakan Çorba Tarifi

Yağ Yakan Çorba

Demet Kutluay’ın mucize diyetindeki sebze çorbası hem insülin direncini düzenliyor hem de tok tutarak kilo vermeyi hızlandırıyor. Herzaman ince ve bakımlı olan demet kutluay ın sırrı bu çorba. Formunu korumasını sağlayan bu harika tarif ile aç kalmadan hem sağlıklı hemde zayıf olacaksınız. Bu çorba ile miğdenizdeki kazıntı hissi ortadan kalkacak.

Demet Hanım kilo verme sürecinde, 1 hafta boyunca sağlıklı beslenme düzenine bağlı olarak bir ana öğünde glisemik indeksi düşük zayıflatan çorba ve bol mevsim salatası yedi. Çünkü artık kilo verirken son haftalara yaklaşıyordu. Vücut yağ yüzdesi oldukça azalmıştı. Bu şekilde düşük glisemik indeks içeren bir formül şarttı. Yoksa kilo vermesi durabilir motivasyonu dağılabilir ve her kilo veren kişide olduğu gibi “Acaba kilo veremeyecek miyim!” kaygısını tetikleyebilirdi. Bu lezzetli ve düşük kalorili çorba ile yanında et-tavuk veya balıktan birini öğle yemeğinde tercih ederek bir hafta geçirdi. Ve o haftanın sonunda da 1 kilo vererek yoluna devam etti. Sizler de bu özel formülden (beslenmenizdeki sadece bir öğünde) yararlanarak, yanına 100 gramı geçmeyecek kadar et tavuk veya balıktan birini, bol ama az yağlı salata ile yiyerek kilo verebilirsiniz.

MALZEMELER:
1 adet kabak 1 kâse beyaz lahana 6 adet yeşil sivri biber 2 adet kuru beyaz soğan 2 yemek kaşığı haşlanmış nohut kâse tarhun otu 1 yemek kaşığı zeytinyağı 1 tatlı kaşığı kimyon

YAPILIŞI:
Tüm malzemeler yıkanır ve iri parçalar halinde kesilip tencereye konur. Üzerine 1 yemek kaşığı zeytinyağı, kimyon ve malzemelerin üzerine gelinceye kadar su eklenir ve pişirilir. Tüm pişen sebzeler mutfak robotuna konulur ve çorba kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. 1 kâse çorba 50 kaloridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu