Tatlı Tarifleri

Krema Şanti Kullanmadan Hazır Gibi Limonlu Dondurma Tarifi

Krem şanti, dondurma yapımında genellikle kullanılan bir malzemedir ve dondurmaya kıvam, kremamsı bir dokunuş ve yumuşaklık katar. Ancak, krem şantisiz dondurma yapmak mümkündür. Limonlu dondurma genellikle limon suyu ve rendelenmiş limon kabuğuyla yapılır. Bu tarz dondurmalara ek olarak bazen sütlü tatlandırıcılar veya Hindistan cevizi sütü de kullanılabilir. Genellikle dondurmaya kıvam katmak için karışıma krem peynir veya yoğurt gibi malzemeler de eklenir. Limonlu dondurmalar genellikle hafif, ferahlatıcı ve asidik bir tada sahiptir. Krem şantisiz yapılan limonlu dondurmalar daha hafif ve daha az kremamsı bir dokuya sahip olabilir. Ancak, bu da dondurmaya daha yoğun bir limon aroması verir.

Limonlu dondurmayı böyle mutlaka denemelisiniz. Bu dondurmayı yaparken ne şeker, krema, krem şanti gibi hiç bir malzeme kullanılmıyor. Bu malzemeler kullanılmadığı için daha sağlıklı oluyor bence. Limonun ferahlatıcı kıvamı ile yaz ayları için dondurmayı limonlu yapabilirsiniz. Bu ara evde dondurma yapmak çok sevildi. Kolayca yapılan ve herkesin hazır sanacağı bu sütlü tatlıyı bu yaz çok yapacaksınız eminim. Saatlerce çırpma derdi olmadan yıllarca en çok yapılan dondurma yapılışı karşınızda. Eğer akşamdan yaparsanız dondurmanız sabaha hazır olacaktır. Herkesin denemesi gereken bu tatlının ayrıntılı yapılışı ve ayrıntılı malzeme listesi, youtube kanalından alıntı video ile karşınızda.

Bildik Malzemeler Olmadan Hazır Gibi Dondurma Tarifi 1

Krema Şanti Kullanmadan Limonlu Dondurma Tarifi Malzemeler

  • 1,5 lt süt
  • Yeterince Salep
  • Yeterince Limon
  • Biraz Bal
  • Biraz zerdeçal

Bildik Malzemeler Olmadan Dondurma Yapılışı

 

İsterseniz kase içinde ikram edin, isterseniz külah içinde ikram edebileceğiniz bu tatlıyı deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun.

Kaynak: Huzurlu Mutfak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu