Bere Modelleri

Açıklamalı Bebek Bere Modelleri

Küçük bebekler yada çocuklar için bere olmazsa olmazlardandır. Serin havalarda beresiz çocuk dışarıya çıkarılmaz. Ayrıca güneş altında da mutlaka bere kullanılmalıdır. El örgüsü ile yapılan yapılışı inanılmaz kolay bu kedili çocuk beresini sizlerle paylaşıyoruz. Yapılışı o kadar kolay ki örgüye yeni başlayanlarda kolayca yapabilirler. Tek parça halinde dikdörtgen bir örgü parçası örüyoruz. Ölçüsünü yapacağınız çocuğa göre sizler ilmek sayısını ayarlayıp, bu parçayı ikiye katlayıp dikiyoruz. Sonra resimdeki gibi kedi örneği iğne ile işleyip yapanlardan da bağcık yapınca beremiz hazır oluyor.

Saçaklı Yeni Doğan Bebek Şapkası Yapılışı:

Son zamanlarda çok moda bu saçaklı yeni doğan bebek beresi. Yapılışı lif yapılışı ile hemen hemen aynı. Çocuk berelerinde tığ işi olarak yapılan be her yaştaki çocuk için yapıla bilen bu bereyi kurtçuk örneği denilen şiş ile yapılan değişik bir örnek ile de yapmanız mümkün.

Büzgülü Ponponlu Bere Modelleri :

Havalar biraz soğuyunca çocukların bereleri hemen kullanılmaya başlanır. Çocuklar çok hassas olduklarından soğuktan korunmaları gerekir. Almak yerine çocuğunuz için yada hediye etmek için yapabileceğiniz şiş ile yapılan çiçek ve ponpon ile süslenmiş bu değişik berenin yapılışı için yapılışı anlatan resimleri takip etmeniz yereli olacaktır.

Balıksırtı Bere Modeli :

İnternette dolaşırken Gülşah hanımın yaptığı bu değişik balık sırtı bereyi görünce çok beğendim. Gerçekten yapan arkadaşın ellerine sağlık. Renkli ve çiçek ile süslenmiş bu bereyi örgü yani şiş ile örgü olarak yapıyoruz. İster büyükler ister küçükler için yapılabilecek bu bereyi atkı ile tamamlarsanız çok şık bir takıma sahip olursunuz.

Bebek Örgü Bere Yapılışı :

Bebeklerin çocukların çok kullandığı örgülerden olan bebek bere modellerinin içinde çok beğendiğim bu değişik şiş ile yapılmış bu değişik berenin yapılışı çok kolay. İster bebekler ister çocuklar için yapabileceğiniz bu değişik bere modelinin yapışını anlatan bu değişik berenin yapılış resimlerini de sizler le paylaşıyorum.

Tilki Bere Modeli Yapılışı:

Çocuk örgülerinde yapılan değişik ve şık örgüler hayvanlı bere modelleri çok hoş ve çocukların dikkatini çekiyor. Bere modellerinden yani çocuk bere modellerinden en değişik ve güzel olan tilki şeklindeki bu değişik bereyi çocuklarınız için şiş ile örerek yapabilirsiniz.

Yıldızlı Bere Modeli Yapılışı:

Tığ ile yapılan yıldıza benzeyen eski örnek ile yapılan bu değişik ve kullanışlı şık bereyi beğeneceğnize inanıyorum. Zincir sayısını azaltarak çocuklar içinde yapabileceğiniz tığ işi yıldızlı bereyi resimlerde de adım adım anlatıldığı gibi, önce tepeden başlayıp tepe kısmı istenilen boya geldikten sonra yanları örmeye başlıyorsunuz. Yapacağınız kişiye göre istediğiniz genişlikte,boyda ve renklerde yapabilirsiniz. Aynı örnekten atkı da örerseniz harika bir bere takımına sahip olmuş olursunuz.

Kulaklıklı Kalpli Bere Modeli Yapılışı:

Kış aylarında gençlerin çok severek kullandıkları ponponlu ve kulaklıklı bere modeli çok hoş. Bu gün Derya Baykal ın programı deryanın dünyasın da da gösterdiği bu kalp desenli ponponlu ve kulaklıklı berenin yapılışı çok hoş. Yapılış için tercih sizin ama yünlü ip 6 no şiş kullanılıyor.
Önce kulaklı yapıyoruz. Kulaklık için 4 ilmek başlayıp 21 ilmek olana kadar her sıra başında arttırılır, 2 tane örülür. Sağ kulağın başında 8 ilmek atılır, 21 ilmek kulak örülür, 20 ilmek atılır, sol kulağa birleştirilir, 21 ilmek sol kulak örülür, 8 ilmek atılır. Böylece ilmek sayısı 78 olur. 27 sıra örüldükten sonra. Kesme işlemini normal bütün berelerin kesme işlemi gibi yapıyoruz. Yani 6 parçaya bölüp her sırada aynı yerlere yani bir sırada 6 bölümün hepsinde kesiyoruz. Taki 13 ilmek kalana kadar o kalan ilmeği de tek seferde kesiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu