Bebek - Çocuk Yelek Modelleri

Bebek Yelek Örnekleri Anlatımlı

Anlatımlı bebek örgüleri çok aranan örgülerdir. Bebek daha doğmadan hazırlığına başlandığından anlatımlı bebek örgülerinin yeni modellerini bayanlar ararlar. İşte bebek hazırlığında olanlar ve bebeklerin yada çocukların çok kullandıkları örgü hırka modelleri içinden şiş ile yapılan anlatımlı bebek örgü hırka modelinin yapılışının anlatıldığı adım adım anlatımlı resimleri de sizlerle paylaşıyorum ki, bu Anlatımlı Yeni Doğan Bebek Örgü Hırka modelini yapmak isteyenler kolayca yapabilsin.

Çapraz Kruvaze Bebek Yeleği yapılışı

Bebek yeleğimize 64 ilmek başlayın ve DÖRT sıra haroşa örün. Lastiğin ÜÇÜNCÜ sırasında tam ortadaki ÜÇ ilmeğe ilik yapın. Lastik bitince Kenar lastiğinde de ilik açılacak. Lastik bitince YEDİ ilmek kenar lastiği için haroşa ve YİRMİ ÜÇ düz örüp ÜÇ ilmeği birlikte örün kalan ilmekler düz örülecek. Arkası hep ters örülecek. Kenar lastiğini unutmayın. Tekrar öne gelince YEDİ ilmek lastik YİRMİ İKİ düz ve ÜÇ ilmek birlikte düz kalanlar yine düz olacak. ON BEŞ defa ÜÇ birlikte örülerek devam edilecek. ON BEŞ kez olunca YEDİ ilmek haroşa ON BİR düz ve ÜÇ ilmek kesilerek ilik açılacak ve kalan ON ÜÇ ilmek haroşa ( bu koltuk lastiği olacak) örülecek. Arkadan gelirken kesilen ÜÇ ilmek arttırılacak. Kenarda ki ON ÜÇ haroşa DÖRT sıra olunca ALTI ilmeği kesilerek koltuk oyuntusu yapılacak. Sonra düz devam edilecek. Diğer tarafı da simetrik olarak örülecek. Arkası için YETMİŞ İKİ ilmek ile başlayıp kenar lastiklerini unutmadan ön ile aynı uzunluk oluncaya dek örüyoruz.

Mavi Beyaz Yeni Doğan Bebek Hırkası Yapılışı

Boyundan başlanan bebek örgülerinden olan bu hırka modelini yapacağınız bebeğe yada çocuğa göre ilmek sayısını ayarlayıp, modelin yapılışı için adım adım resimleri takip edebilirsiniz. Eğer boyundan başlanan bebek örgülerini bilmiyorsanız anlatımlı olarak pek çok anlatımlı bebek örgü modelini sitemizde  bulabilirsiniz.

Laleli Çocuk Yelek Modeli Yapılışı:

Tığ işi olarak dantel yapılan bu değişik ve şık hemde inanılmaz kolay laleli yeleği istediğiniz renklerde ve boyda ister büyükler isterseniz küçükler için yapabilirsiniz. Lale deseninin yapılışı için şemalı resmi de sizlerle paylaşıyorum.

Çapraz Kruvaze Bebek Yeleği Yapılışı

Şemalı açıklaması ile özellikle yeni doğan bebekler için yapılabilecek, çapraz ve düğmeli kruvaze bebek yeleği hem kız bebekler için, hemde erkek bebekler için yapılabilir. Biraz değişik şekli ile bu yeleği büyük çocuklar için de yapabilir ve istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

Tek Parça Bebek Hırkası Yapılışı:

35 ilmekle sağ koldan ÜÇ düz BİR ters örülerek başlanır. 18 cm. olana kadar DÖRT defa iki taraftan BİR ilmek arttırılır. Sağ ve sol taraftan 35 er ilmek arttırılır.SEKİZ cm örülür. Tam ortaya gelen 7 ilmek kesilir. Sağ şişte kalan arka parçanın ilmeklerini örmeden bekleteceğiz. Sol şişte kalan ön parçanın ilmekleri 12 cm daha örülüp kesilir. Sağ şişte ki ilmekler 12 cm örülür. Sol tarafa 57 ilmek ilave edilip 8 cm örülür. 35 er ilmek iki taraftan kesilir. Kalan 41 ilmek DÖRT defa eksilterek 35 ilmek olana kadar 18 cm örülüp, diğer kol oluşturulur. Tek parça bu hırkayı istenilen renklerde ve boyda yapabilirsiniz.

Damla Modelli Yelek Yapılışı

Modelin adını tam olarak bilmiyorum ama çok eski bir model olduğunu çok iyi biliyorum. Damlaya benzediği için ben de damla modeli dedim bou değişik modele. Özellikle çocuk örgülerinde çok kullanılan bu harika modeli ve boyundan başlanan bebek yada çocuk yeleğinin yapılışının antımlı resimli olarak sizler le paylaşıyorum.

 Oklava İşi Örgü Bebek Yelek Modeli

Oklava örgü olarak ta bilinen ister oklava ister cetvel ile yapabileceğiniz, çok eski ve çok değişik bu modelden gerçekten çok şey yapılmakta. Ne ya yapsanız ona yakışan bu değişik örneği ben çantada ve yelekte çok beğeniyorum. Yapılışını adım adım anlatıldığı  bu değişik örnek istediğinizi yapabilirsiniz. Tığ İşi Bebek Örgü Modelleri Anlatımlı olarak resimleri ile kolayca yapabileceğiniz erkek yada kız bebekler yada çocuklar için istediğiniz boyda ve uzunlukta tığ işi olarak yapılan bu Tığ İşi Bebek Örgüsü modeli oklava modeli olarak bilinen çok eski ve hemen hemen her şeyde çok güzel duran her örgüye yakışan model ile yapılışlı olarak sizler le paylaşıyorum. Bu Yelek Modeli sizler de istediğiniz renklerde hatta çocuğun belini kapatması açısından biraz uzun yaparak yapabilirsiniz bu Tığ İşi Anlatımlı modeli.

Tığ İşi Yeni Doğan Bebek Hırkası Yapılışı:

Karışık gibi görünsede oldukça kolay olan bu değişik tığ işi hırkanın sayıları en fazla 6 aylık bebeğe olacak hırkadır. Sizler sayıları arttırarak istediğiniz botda ve renkte yapabilirsiniz bu tığ işi hırkayı.
68 zincir çekip, zincire bir trabzan gelecek yani. 20 trabzan (ÖN) – 2 zincir – 10  trabzan (kol) –2 zincir – 21 trabzan (arka) –2 zincir – 10  trabzan (kol)- 2  zincir – 4  trabzan (ön) Her sırada bu arada ki 2 zincirlerin içine 1  trabzan-2  zincir-1  trabzan yaparak arttırıyoruz.

Yandan Düğmeli Örgü Bebek Süveter

Yandan Düğmeli Anlatımlı Örgü Bebek Süveter modeli ister kız bebekler için isterseniz de erkek bebekler için yapılabilir. Yeni örgü öğrenenlerin bile yapabileceği anlatımlı bebek örgülerinden olan bu Yandan Düğmeli Anlatımlı Örgü Bebek Süveter modelini istediğiniz yaştaki bebek için yapabilirsiniz.en kolay bebek örgülerini sizler le paylaşmaya çalışırken gördüğüm bu Yandan Düğmeli Anlatımlı modelini yapılışı çok kolay olduğu için az ip ve kısa zamanda yapabilmeniz için sizler le paylaşmak istedim. Yandan Düğmeli  Süveter yapılışı için şişi ipin kalınlığına göre seçtiğimiz ip ile şişe 50 ilmek ve alt lastik için 9 sıra kadar tor yapıyoruz. yanlarda düğme için 1 ilmek ile haroşa örüyoruz. Orta kısımda 30 ilmek ile düz örgü yapıyoruz resimde ki gibi örgüyü örüp örgümüzün askıları için ise 10 ilmek kullanarak örgümüzü tamamlıyoruz. arka kısmı da aynı şekilde örüp  Düğmeli Anlatımlı Örgü modelinin yan kısımlarına düğme dikerek anlatımlı bebek örgülerinden olan Süveter modelini bitiriyoruz.

Örgü Tığ Yeni Doğan Bebek Hırkası – Anlatımlı

Anlatımlı örgüleri içinde anlatımlı bebek örgüleri yeni doğan bebek örgüleri oldukça çok örülen aranan modeller. Bebek haberi alınır alınmaz ilk yapılan yeni doğan bebek için örgü hazırlıkları başlar. Özellikle tığ ile yapılan örgüler benim de çok beğendiğim örgüler. Yeni doğan bebek için yapılan örgüler genellikle dikişsiz olur. Hele tığ ile yapılan bebek örgüleri kesinlikle dikişsiz olur. Tığ ile ister kız bebekler ,ister erkek bebekler için yapabileceğiniz bu değişik bebek örgüsünün yapılışında yapacağınız resimleri takip etmek. İstediğiniz renklerde yapabileceğiniz bu yeni doğan bebek örgü hırka modeli çok hoş.

Japon Balıklı Örgü Bebek Yelek Modeli

Çok farklı bir Japon Balıklı Örgü Bebek Yelek deseni. Geçen sene Derya Baykal da kendi programı deryanın dünyası programında böyle baykuş modeli yapmıştı. Son zamanlarda çok moda olan bu örümcek örgüye iğne ile de siyah ip ile göz yaptınız mı örümceğimiz hazır oluyor.Bebek örgü Modelleri Anlatımlı modelleri arasında bebek örgülerin en güzeli. Bu bebekler için yapılan yelek modeli şekil olarak kız bebekler için daha uygun bir model olsa da Bebek örgü Modelleri Yelek modeller arasından sitemizde ister kız bebekler isterseniz de erkek bebekler için yelek modelleri bulabilirsiniz. Yelekler çocukların en çok kullandıkları giysilerdir. Uykudan uyanınca hemen sırtına giydirmeniz açısından Bebek örgü Modelleri Anlatımlı çok önem kazanır. Anneler den çok babaanne yada anneanneler gelecek torunları için değişik bebek örgüleri kolay ve şık yelek modellerini çok ararlar. İşte değişik ve şık Bebek örgü Anlatımlı Yelek modeli arayanlar için modası hiç geçmeyen süslü istediğiniz yaştaki çocuk yada bebek için yapabileceğiniz Anlatımlı modeli sizlerle paylaşıyorum. Nurgün Tezcan’ın yaptığı örgü çocuk jile modeline çok benziyor bu anlatımlı bebek örgüsü modeli.

Değişik Desenli Sarı Bebek Hırkası Yapılışı

Çok şık ve inanılmaz kullanışlı çocuk hırkalarından sarı hırkanın modelleri çok güzel. Boyum kısmındaki yaprak desenlerini ayrıntılı şemalı resim ile, diğer bütün bölümdeki yelpazeye benzeyen desenini de ayrıntılı yapılışlı olarak sizler le paylaşıyorum. Yelpaze desenli hırkayı büyükler içinde yapabilirsiniz. bebek örgü modelleri anlatımlı,Sarı Hırka modellerinin içinde yine boyundan başlanan ister kız bebekler ister erkek bebekler için yapılabilecek modeli. Üzerine yapılan desenler yelpazeye benzediğinden yelpazeli hırka modeli oldukça süslü ve son zamanların anlatımlı, Hırka modellerinin en güzel ve en değişik modellerinden. Sarı renkli olmasından dolayı hem kız hemde erkeklerde kullanılabilecek bu bebek örgü modelleri anlatımlı, modelini, sizler ister bebekler için isterseniz de büyük çocuklar için ilmek sayısını azaltarak yada çoğaltarak, yapacağınız çocuğa göre renkleri ayarlayarak bebek örgü, Örgü Modelleri Hırka modelini yapabilir ister çocuklarınıza kullanır isterseniz özellikle çocuk görmeler de hediye olarak götürebilirsiniz.

Tığ İşi İncili Kız Bebek Hırkası Yapılışı

Çok değişik ve inanılmaz şık bir bebek örgüsü. Kim yaptı bilmiyorum ama yapanın gerçekten ellerine sağlık. Kolay bir el işi modeli. Tığ ile yapılan bu kolay ve incili yelek örneğini resimli anlatımlı olarak resimleri sizler le paylaşıyorum. Birbirinden değişik ve en yeni anlatımlı bebek örgülerini sizler le paylaşmaya devam ediyoruz. İstediğiniz modellerde 2015 bebek örgüsü modeli bebeklerin en çok kullandıkları kız çocuk yelek örneği. Bebek örgülerinde bebek patikleri ve bebek yelek örnekleri örgüde en çok aranan bebek örgülerinden. Bebeklerin en çok kullandıkları bu anlatımlı bebek örgülerini sitemizde bulabilirsiniz. Tığ ile yapılan bu değişik yelek örneğini istediğiniz yaştaki çocuk için yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu