Açıklamalı Tunus İşi Yelekler

Tunus örgü ile örülmüş kız bebek örgülerinin en yeni ve en değişik modelleri sizler için bir arada. Elinizde kalan artık ipleri de değerlendirerek bu hırkayı yapabilirsiniz. Kolsuz şekilde örerek bu tunus hırkasını tunus yelek haline getirebilirsiniz. Tunus işi yapanlar kalan parça iplerini de değerlendirmek için yapabilecekleri ve isterlerse hediye edip, isterlerse satabilecekleri değişik ve şık Anlatımlı bebek hırkası modelini sizlere fikir olması için paylaşmak istedim. Tunus işinin yapılışını bilmeyenler tıklayarak sitemizde açıklayıcı resimler ile paylaşılmış tunus işinin yapılışını görebilirler. Sizler yapacağınız bebeğin yaşına göre ve cinsiyetine göre ip seçimini yaparak yapabilir, modellerin  en güzellerinden olan bu değişik tunus işi hırka modelini yeni doğacak bebeklere hazırlık yapanlar için hem kolay örgü hem de yapılışının kolaylığı açısından paylaşmak istedim.

Erkek Bebek Tunus İşi Örgüleri:

Göçmen örgüsü olarak bilinen uzun şiş ve yanındaki uzun tığ ile yapılan değişik ve oldukça kolay bir örgüdür tunus işi. Yapılışı oldukça kolay ve en az şiş ile yapılan el örgüsü kadar birbirinden değişik örnekler yapabileceğiniz bu değişik örgü tekniği bebek örgülerinde çok kullanılmakta. Bebek battaniyelerinin yanı sıra kız yada erkek bebek örgülerinde en değişik modeller bu örgü tekniği ile yapılmakta. Hazır alınmışçasına güzel olan bu tunus örgü ile yapılan özellikle hırka yada manto modellerini çocuğunuz rahatlıkla dışarıda kullanabilir. Biz sizlerle erkek bebekler için yapılmış tunus el örgüsü modellerinin en yeni örneklerini bir arada topladık.

Anlatımlı Boyundan Başlanan Tunus İşi Bebek Yelek

Anlatımlı bebek örgüleri içinde bebek yeleklerinin yeri bebekler çok kullandıkları için gerçekten çok başkadır. Anlatımlı bebek yeleklerinden en çok yapılan modeli de boyundan başlanan bebek yelekleri en basit ve en şık, kolay yapması en kolay  örgülerinden. Bu anlatımlı yeleğini boyundan başlayıp yapacağınız bebeğin yada çocuğun boyuna göre arttırmaları yapıyorsunuz istediğiniz boya gelene kadar. Tıpkı geçenlerde nurgün tezcan nın derya baykal ın programında yaptığı boyundan başlanan bebek hırkası modeli gibi bu yeleğin yapılışı. Tunus işi yapılışı nında buraya tıklayarak anlatımlı resimler ile yapabilirsiniz.  kollarını uzun yaparak yelek modelini hırka modeli olarak yapabilirsiniz. Hatta ön kısmına fermuar dikerek hatta kapişon da yaparak harika bir ister erkek bebekler için , ister hırkaya dönüştürebilirsiniz.

Bir Yorum

  1. KIRMIZI HIRKAYI ACLACI NASIL YAPTIGIZI ANLATIRSANIZ SEVINIRIM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu