Yelek Modelleri

Bademli Tığ Yelek Modeli

Göz alıcı bayan yelek modelinin ayrıntılı yapılışı ile karşınızdayız. Lohusa için yada gelin yeleği olarak yapılabilecek bu bademli tığ yelek modelini yapabilirsiniz.

Bu örnekteki yeleğimiz yazlık yelek modeli olarak kullanılabilecek örneklerden biri. File şeklinde yapılmış örgünün üstünde badem şeklinde kabartmalar yapılmış. Oldukça ince bir ip iple yapılıyor bu yelek modeli. Bu örgüde Alize Angora Gold marka ip kullanılmış. Lif ipiyle yapacakların ip kalın olmasın diye lif ipinin tek katını örgüde kullanırlarsa daha uygun olacaktır. Bademli tığ yelek modeli 15 dolgu ve yukarıdan aşağıya 5 dolgu şeklinde oluyor. Tabi dolgular kaydırmalı yapılıyor.

Bademli tığ yelek modeline zincir çekilerek başlanıyor. Alize Angora simli ip ile 1.1 tığ,  önler için 110 zincir çekilip,  31 file  ve 15 fıstık yapılıyor. Arka için 200 zincir çekip,  59 file ve 29 fıstık yapılıyor. 1 sıra yani ilk sırayı boş delik yapıyorsunuz, ikinci sırada bir tane dolgu yapılıyor. Dolgu tıpkı lif yapar gibi 3 zincir çekip yanındaki boşluğa batılıp, 3 zincir çekip tekrar dolgu yap şeklinde yelek yapılmakta.

Tamamen internetten alıntı olan bu yelek modelinin ayrıntılı yapılışı adım adım resimlerde anlatılmakta. Yapan arkadaşın ellerine sağlık, gerçekten çok güzel olmuş. Yapacaklara kolay gelsin.

Diğer tüm yelek modelleri[vurgu color=”#dd3333″]yelek modelleri[/vurgu]miz için Burayı Tıklayabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu