Kapat
 • PAYLAŞ

150+ BAYAN ÖRGÜ YELEK MODELLERİ

Boğaz Düğümleyen Şiş Yelek Modeli 1

Bayan yelek modelleri, örgü modelleri içerisinde her zaman öncelikli yer almıştır. Tığ işi yelek , şiş örgü yelek gibi yöntemlerle örülebilen yelek modelleri, çeyizlik, hediyelik veya günlük kullanım olmak üzere birçok alanda kullanılır. Bayan yelek modelleri 2020 yılları içerisinde yeni ve değişik motifli yelek modelleri ile kendini sürekli geliştirmektedir. Çeyiz bohçalarında, nişan ve söz bohçası gibi durumlarda kullanabileceğiniz yelek örnekleri sayısı bu konuda 150 nin üzerindedir ve sürekli yenileri eklenmektedir. Bizde bu konumuzu yeni örgü yelek örnekleri ekleyerek güncel tutup, yeni çıkan yelek modelleri bulabileceğiniz bir konu haline getirdik. Takipte kalmanızı tavsiye ederiz.

Örgü Bayan Yelek Modelleri Nasıl Yapılır?

Bu bayan yelek modelleri konusunun içinde, anne yelekleri olarak da bilinen yaklaşık 150 adetten fazla yelek modeli ve onlarca model anlatımı bulabilirsiniz. Yelek modelleri elişi örgü modellerinin en güzel ve kullanılan örneklerinden birisidir. Bizde bu konuda 150 den fazla Şiş,Tığ, Firkete ve Dantel yelek modelini sizler için resimli, videolu ve anlatımlı 2020 ve 2019 yıllarına ait dev yelek örnekleri arşivinde topladık.

Boğaz Düğümleyen Şiş Yelek Modelleri

Şiş İle yapılan yelek örneklerine bu güzel model ile yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Boğaz düğümleri şiş yelek modelinin yapılması çok kolay. Çok ip yemeyen ve ters yüzden kurulan bir örnek.

Yeni Gelin Belikleri Örgü Yelek Modelleri

Şişle yapılan yeni 2019 örgü bayan yelek modelleri içinde en güzelinin anlatımlı yapılışı sizlerle.
Yeni Gelin Belikleri Yelek Modeli 1

Kader Bağladı Bizi Yelek Modelleri

3 numara şiş ve Angora yada Alize marka ip ile yapılan oldukça güzel ve gösterişli bir şiş örgü bayan yelek modeli. Çeyizlik örgülerin her çeşidinde çok severek kullanacağınız bu 2019 yelek örneğini Alıntı Türkçe yapılış videosunu izleyerek öreceklere şimdiden kolay gelsin.
Kader Bağladı Bizi Yelek Modeli 1

Ters Lale Çeyizlik Yelek Modeli

2019 yelek modelleri içinde belkide en çok yapılan yelek örnekleri başında gelmekte ters lale gelin yelek modeli. Şişle yapılan 2019 gelin yelekleri, bohçalık yelek modelleri gibi istediğiniz örgüde bu değişik yelek modelini uygulayabilirsiniz. Türkçe video yapılışı ile emin olun bu yelek modelini hiç zorlanmadan yapabileceksiniz.

Gülen Yüzler Yelek Modeli

Sizler için değişik yelek modelleri içinden birini daha bulduk. Aşağıdaki videodan yapılışını öğrenebilirsiniz.

Gülen Yüzler Yelek Modeli 1

Pirinç Desenli Şal Yaka Yelek Örneği

Alışılmışın dışında çok kalın ip ve kalın şiş kullanılarak örülmüş bir yelek modelleri ile yine karşınızdayız. Çok bilinen pirinç örneği uygulanmış şal yaka yelek modeli daha. Bu değişik ve kolay yeleği örmeyi düşünenlere şimdiden kolay gelsin.

Evrensekiz Yelek Örneği

Çok değişik ve oldukça güzel bir yelek. İnternette dolaşırken Yasemin Aladağ hanımın yaptığı bu harika yeleği görünce, evrensekiz örneği olarak bilinen bu modelin video yapılışı ile sizlerle paylaşıyoruz. Yapan kişinin ellerine sağlık harika olmuş.

Balık Sırtı Spor Bayan Yelek Örneği

Ön kısmı çok şık bir yelek ve spor bir yelek modeli. İnce kıyafetlerin üzerine giyilebilecek değişik ve el örgüsü olduğu hiç anlaşılmayan, hazır alınmıştan daha şık duran bu yeleğin resimleri sayesinde sizler de yapabilirsiniz.

Lale Bahçesi Yelek Modeli

Yelek modelleri ve tığ ile yapılan yeleklerin yanında, şiş ile yapılmış en yeni yelek örneklerini bir araya getirirken örnek arayanlar için nette bulunan yeni yelek örneklerini seçtik. İstediğiniz renklerde yapabilmeniz yanında boncuk ile de süsleyerek yapılan bu değişik el örgüsü yelek modellerini sizler isterseniz kazak yada bebek örgülerinde de kullanabilirsiniz. Bu yelekleri yün ve inci şiş ile yaparsanız eğere gerçekten çok güzel düşüyor örgü. İnternetten sizler için 2017 örgü yelek modellerinin en güzellerini yapılışını da görebilin diye detaylı resimleriyle sizlerle paylaşıyoruz. Resimlere tıklayarak büyütüp istediğiniz yelek modelini çıkarabilirsiniz.

Burgulu Baklava Mavi Yelek Örneği

Mavi ve şık bir yelek modeli. Her yaştaki bayan için yapılabilir bu yelek. Hatta çocuklar için kolda yapılırsa mevsimlik kullanacakları çok hoş bir hırka da olabilir bu örnekten.

Ajurlu Kahve Rengi Bayan Yelek Modeli

Ajurlu örneklerden biri ile yapılmış bu yelek. Delikli modeller yazlık örgüler için daha çok yakışan el işi modelleri. Uzun yelek olarak yapılırsa çok daha yakışan ajurlu yelek modelinin tam ölçülerini resimleri büyüterek bulabilirsiniz.

Bal Peteği Yelek Modeli

İki farklı örnek ile yapabilirsiniz bu yeleği. İsterseniz bal peteği örneği ile, yada işkembe modeli ile de yapabileceğiniz kolay ve değişik yazlık örgü yelek modeli.

Burgulu Gri Yelek Modeli

Facebook‘da gezerken gördüm bu yeleği. Ayşe Çelebi hanım yapmış ver gerçekten harika olmuş. Eline emeğine sağlık. Burgu örneği ile bütünleşmiş, oldukça emek isteyen bu yelek modeli çeyizlik bohçalar için tercih edilebilir.

Yuvarlak Yaka Gri Yelek Modeli

Özellikle genç kızların çok hoşuna gidecek bir yelek örneği. Şiş ile yapılmış bu yeleğin yaka kısının yuvarlak, alt kısmını pirinç örneği ile üst kısımlara da burgu örneği yada saç örgü modeli ile yapılıyor.

Spor Kısa Bayan Yelek Modeli

Oldukça şık ve spor bir yelek modeli daha. Yuvarlak kesimi ile çok şık gömlek üzerine çok yakışan, her yaştaki büyükler yada küçükler için yapılabilecek bir örnek.

Yazlık Bayan Yelek Modeli

Yaz ayı için harika bir örnek. Facebook’ta, Haticenin tasarım atölyesi sayfasında gördüğüm bu yeleği yaz ayları için yapabilirsiniz. Renk seçimini istediğiniz gibi yapabilir ve yapılışı için resimleri inceleyebilirsiniz.

En Yeni Anlatımlı Örgü Yelek Modelleri

Şiş ile yapılan yelekler içinde son günlerde çok sorulan iki değişik yelek modelini galerimize ekledim. Yeleğin bir tanesi yün ip ile incecik örülmüş, alt kısmı salaş yani genişleyip, üst kısmı ise tor ile düz olarak çıkılmış oldukça şık ve özellikle kilosu olan bayan tercih ettiği şık bir model. Diğer model ise şiş ile yapılmış hasır örgü tekniğine benzeyen teknik ile yapılmış ufak değişiklikleri olan bu yelek modelinin yapılışını resmin üzerine yazdım yapmak isteyenler için.

Örgü Kemerli Bayan Yelek Örneği

Özellikle gençlerin tercih ettiği bir yelek modeli. Mevsim geçişlerinde hırka yerine de kullanılabilecek olduk güzel bir bayan yelek örneği.

Şiş Örgü Yazlık Bayan Yelek Modelleri

Yaz ayları için çok güzel bir yazlık yelek örneği. İnternette görünce fikir olması için sizlerle paylaştığımız bu örnek alıntıdır. Şiş ile yapılan bu modele birbirine çok benzeyen 2 değişik örnek ile sizlerle paylaşıyoruz.

Yakadan – Robadan Başlanan Yelek Modelleri

Yaka kısımdan başlanan yeleklere robalı yelek de deniyor. Yaka kısmında boyun ölçüsündeki ilmek atılarak başlanıp, şiş ile yapılan bu yelek örneklerini yaka kısmından sonra istediğiniz örgüyü yapabilirsiniz.

Başak Modelinden Yelek Örneği

Buğday başakları şeklindeki bu buğday başağı yelek örneği çok güzel. İnternetten bulduğum bu yeleği ören bayan Ruveyda Bombe Aydın. Ellerine sağlık. Gerçekten çok iyi eli olan, örgüsü çok göz alıcı biri.

Sekizli Saç Örgü Yelek Modeli

Oldukça değişik be kolay bir el işi yelek modeli. Bilinen saç örgüsünden değişik olmasa da kalın çevrilerek yapılan ve aralarda değişil şekildeki bu yeleğin yapılışı için resimleri büyütmeniz yeterli.

Zengin Örneğinden Yelek Modelleri

Şiş ile yapılmış bu yeleği internette buldum. Yapan kim bilmiyorum ama gerçekten çok emek harcamış ellerine sağlık. Ayrıca örgü yelek modelleri içinde beğendiğiniz örneği yapmanız mümkün. Yapılışı ile paylaştığımız yelek örneklerinin daha değişik örneklerini görebilirsiniz. Hem şal olarak da yapabileceğiniz bu örneği ayrıntılı yapılışını resimlere tıklayarak görebilirsiniz.

Saç Örgü Yelek Modelleri

Yine şiş ile yapılmış bu el işini yün ince ip ve ona uygun şiş ile yapmalısınız. Saç örgüsü olarak bilinen örgü tekniği ile yapılmış bu yelek modellerini yapılışı da çok kolay.

Kaynana Öremez Gelin Giyemez Yelek Örneği

Oldukça havalı ve zor görülen bu el işi modelinin adı “kaynana öremez gelin giyemez” örneği. İnternette bulduğumuz bu resimler alıntıdır. Yapan kişinin ellerine sağlık. Çok eski yelek modellerinden biri olan bu yelek modelini hangi örgüye uygulasanız zengin bir hava katmakta örgüye.

Üzüm Salkımı Yelek Modeli

Gerçekten çok zor bir el işi örgü modeli. Tam bir üzüm salkımı şeklinde yapılmış, el emeğinin çok kullanıldığı bu yelek modelini internette görünce sizlerle paylaşmak istedik. Yapan kişiyi bilmediğimizden sizlerle paylaşamadığımız bu yelek modelinin yapılışında angora ip ve şiş ile yapılıyor.

Badem Örgü Yelek Modeli

Oldukça değişik bir el işi örgü modeli. Badem el işi modelinin ayrıntılı yapılışını sitemizde bulabilirsiniz. İki ayrı şekilde yapılmış olan bu yeleğinin yapılışı resim üzerinde belirtilmiş.

Şık Yelek Modelleri Bayan

Gençlerin çok beğendiği bu tarz yeleklerin hepsi de birbirinden güzel. Hakim yakadan derin yakaya kadar değişik şekillerde yapılan tarz yelek örnekleri içinde son zamanlarda çok moda olan yaprak örneğinin yapılışı ve bu teknik ile yapılmış bir hırka modelini de çok beğendim ve fikir olsun diye sizlerle paylaşmak istedim.

Bağlamalı Baklava ve Tırtıl Örgü Yelek Modelleri

Bu yelek örneğinin yapılışını çok zor sananlar için kolay olduğunu söyleyelim. Tırtıl örneğinin de ayrıntılı yapılışını sitemizde bulabilirsiniz. Pembe yeleğin yapılışında belirli sıra örüldükten sonra başa dolanan ipin örülen ilmekler üzerinden geçirilmesi ile yapılan şık bir yelek modeli.

Diğer Örgü Yelek Modelleri

Tığ İşi Örgü Yelek Modelleri

Tığ işi olarak yapılmış bu örgü yelek modelini yapmak isteyenlerin resmi tıklayıp büyüterek daha yakından inceleyerek istedikleri renklerde istedikleri boyda bu tığ işi yelek modelini yapabilirler.

Şiş İle Yapılan Eski Örnekli Yelek Modelleri

Oldukça güzel ve şık örnekler. Şiş ile yapılan yelek örneklerinin en eski ama eskimeyen modellerden, çeyizlerde bohçalar için yapılacak örgülerde kullanabileceğiniz değişik el işi modelleri. Göz yaşı örneği yada badem örneği olarak bilinen bir modelden yapılmış, kırmızı renkteki, üzüm salkımı şeklinde olan yelek örneği son zamanlarda en gözde el işi modellerinden. Şemalı kart ile yapmak isteyenler zorlanmayacaklardır.

Sitemizde bulunan tüm Yelek Modelleri için tıklayınız…

Yelek Modelleri Nasıl Yapılır?

Şiş veya tığ örgü teknikleri ile sitemizde bulunan yüzlerce örnek modelden biri kullanılarak kolayca örülebilir.

Yelek Modelleri için hangi örnek kullanılabilir?

Bayanlar için yelek modelleri çok önemli bir konu olduğu için çok farklı örnekler ve modeller bulunmaktadır. Sitemizde bu konuda arama yaparak birbirinden farklı ve kolay yüzlerce yelek örneği bulabilir ve istediğinizi uygulayabilirsiniz.

Yelek Modelleri yapmak zormu?

Örgü örmeye yeni başlayanların bile kolayca yapabileceği örnekleri kolayca konu içinde bulabilirsiniz.

“150+ BAYAN ÖRGÜ YELEK MODELLERİ” üzerine 12 yorum

 1. Neslihan says:
 2. filiz says:
 3. yasemin says:
 4. pembe says:
 5. Zehra Kaya says:
 6. Feride Kuyucaklıoğlu says:
 7. vildan boyacıoğlu says:
 8. raziye yalman says:
 9. şerife says:
 10. Nejla says:
 11. neriman sapmaz says:
 12. selver says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir