Yelek Modelleri

150+ BAYAN ÖRGÜ YELEK MODELLERİ 2024

Örgü tutkunları için yelek modelleri, her zaman özel bir yerde tutulmaktadır. Günlük giyimde şıklık katmanın, çeyizlerin güzellik kattığı veya sevdiklerine hediye olarak verilen yelekler, özel anların unutulmaz parçaları olmaktadır. Bu önemli konuda, en sevilen yelek örneklerini sizlere sunmaya gayret gösteriyoruz. Her bir yelek modeli, güncel talepleri karşılamak ve moda arayışlarınıza cevap vermek amacıyla özenle seçilir. Sitemizde, “yeni ve son model yelek modelleri” aramalarına en güzel yanıtı bulmanız için sürekli olarak koleksiyonumuza yeni örnekler eklemekteyiz.
Tığ işi yani tığla yada şiş örgü gibi yöntemlerle örülebilen yelek örnekleri, çeyizlik, hediyelik veya günlük kullanım olmak üzere birçok alanda kullanılır. Bayan yelekleri 2022 yılında olduğu gibi 2024 yılı içerisinde de yeni ve değişik motifli örnekleri ile kendini sürekli yenilemektedir.
Çeyiz, nişan ve söz bohçası gibi yerlerde kullanabileceğiniz en beğenilen modellerin sayısı sadece bu konuda 150 nin üzerindedir ve sürekli güncellenerek yenileri eklenmektedir. Bizde bu konumuza yeni örgü yelek modelleri ekleyerek güncel tutup, yeni çıkan modelleri bulabileceğiniz bir konu haline getirdik. Bu konumuzu takipte kalmanızı tavsiye ederiz.
Bu bayan yelek modelleri konusunun içinde, anne yelekleri olarak da bilinen yaklaşık 150 adetten fazla yelek modeli ve onlarca model anlatımı bulabilirsiniz. Yelekler elişi örgü modellerinin en güzel ve kullanılan örneklerinden birisidir. Bizde bu konuda Şiş, Tığ, Firkete ve Dantel yelek modelini sizler için resimli, videolu ve anlatımlı 2023 ve 2024 yıllarına ait dev yelek örnekleri arşivinde topladık.

Örgü yelek modelleri trendleri her yıl değişiklik gösterebilir, ancak 2024 yılında şu özelliklere odaklanılabilir:

 1. Doğal ve Organik Malzemeler: Doğal ve organik malzemelerin kullanımı öne çıkabilir. Özellikle sürdürülebilir ve çevre dostu yün, pamuk ipler tercih edilebilir.
 2. Büyük Örgü: Kalın ve büyük örgüler, 2024 yılında öne çıkan modellerde kullanıldı. Kalın iplikler veya büyük örgü teknikleriyle yapılan yelek modelleri, hem şık hem de sıcak tutan parçalar olabilir.
 3. Geometrik Desenler ve Şekiller: Yeleklerde geometrik desenler ve şekillerin kullanımı artabilir. Özellikle farklı renklerdeki blokların bir araya getirilmesi veya ilginç desenlerin örgüye eklenmesi trend olabilir.
 4. Asimetrik ve Farklı Kesimler: Asimetrik kesimler veya farklı yelek modelleriyle oynamak da moda olabilir. Daha özgün ve modern tasarımlar, örgü yelek modellerine dinamizm katabilir.
 5. Pastel Renkler: Soft, pastel tonlarının kullanımı, zarif ve şık yelek modellerinde tercih edilebilir. Özellikle bebek mavisi, pudra pembe, ve mint yeşili gibi renkler öne çıkabilir.
 6. Tek Renk Blokları: Minimalist ve şık tasarımlar arayanlar için tek renk blokları tercih edebilirsiniz. Bu tarz yelek modelleri, farklı renklerin bir araya getirilmesinden ziyade tek bir renk tonunu vurgular.
 7. Vahşi Desenler: Leopard desenleri, zebra çizgileri gibi vahşi desenlerin örgü yelek modellerine uygulanması, cesur ve dikkat çekici bir görünüm sağlayabilir.
 8. Farklı Malzemelerin Birleşimi: Örgü ile deri, dantel, veya tüy gibi farklı malzemelerin kombinasyonu, eklektik ve özgün yelek modelleri yaratabilir.
 9. Vintage ve Retro Moda: Retro tarzı örgü yelekler, özellikle vintage tarzına ilgi duyanlar için popüler olabilir. Örneğin, eski dantel desenleri veya eski zamanlardan esinlenilmiş modeller tercih edilebilir.
 10. Dokuma Teknikleri: Farklı dokuma teknikleri ve kabartma desenleri kullanarak örgüye dokular eklemek, 2024’te trend olabilir. Bu, yelekleri daha zengin ve ilginç hale getirebilir.

Yengeç Örgü Yelek Modeli

Şişle yapılan yeni 2024 örgü yelek modelleri içinde belki de en güzeli olan yengeç örgü modelinin yapılışı sizlerle.

Yengeç Örgü Yelek Modelleri 2

Kaynak Youtube : orgutarifleri

Boğaz Düğümleyen Şiş Yelek Modeli

Şiş ile yapılan modellere bu güzel model ile yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Boğaz düğümleyen şiş yelek modelinin yapılması çok kolay. Çok ip yemeyen ve ters yüzden kurulan bir örnek.

Boğaz Düğümleyen Şiş Yelek Modeli 1
Kaynak Youtube : canselin örgü dünyası

Bayan Yelek Örgüsü Nasıl Yapılır?

Bu videoda yelek modelinin nasıl örülebileceğine ilişkin anlatım bulabilirsiniz. İzlemenizi tavsiye ederiz.

Bağlamalı Baklava Örgü Yelek Modeli

3 numara şiş ve Angora yada Alize marka ip ile yapılan oldukça güzel ve gösterişli bir şiş örgü bayan yelek modeli. Çeyizlik örgülerin her çeşidinde çok severek kullanacağınız bu 2020 yelek örneğini Alıntı Türkçe yapılış videosunu izleyerek öreceklere şimdiden kolay gelsin.

Bağlamalı Baklava Örgü Yelek Modelleri 1
Kaynak Youtube : Gönülden Örgüler

Ters Lale Çeyizlik Yelek Modeli

2024 yelek örnekleri içinde belki de en çok yapılan yelek örnekleri başında gelmekte ters lale gelin yelek modeli. Şişle yapılan gelin yelekleri, bohçalık yelekler gibi istediğiniz örgüde bu değişik yelek modelini uygulayabilirsiniz. Türkçe video yapılışı ile emin olun bu yelek modelini hiç zorlanmadan yapabileceksiniz.

Ters Lale Çeyizlik Yelek Modelleri 1

Kaynak Youtube : Sevdanın Örgü Evi

Gülen Yüzler Yelek Modeli

Sizler için değişik yelek modelleri içinden birini daha bulduk. Aşağıdaki videodan yapılışını öğrenebilirsiniz.

Gülen Yüzler Yelek Modelleri 1
Kaynak Youtube : Sevdanın Örgü Evi

Pirinç Desenli Şal Yaka Yelek Örneği

Alışılmışın dışında çok kalın ip ve kalın şiş kullanılarak örülmüş bir yelek modelleri ile yine karşınızdayız. Çok bilinen pirinç örneği uygulanmış şal yaka yelek modeli daha. Bu değişik ve kolay yeleği örmeyi düşünenlere şimdiden kolay gelsin.

Evrensekiz Yelek Örneği

Çok değişik ve oldukça güzel bir yelek. İnternette dolaşırken Yasemin Aladağ hanımın yaptığı bu harika yeleği görünce, evrensekiz örneği olarak bilinen bu modelin video yapılışı ile sizlerle paylaşıyoruz. Yapan kişinin ellerine sağlık harika olmuş.

Balık Sırtı Spor Bayan Yelek Örneği

Ön kısmı çok şık bir yelek ve spor bir yelek modeli. İnce kıyafetlerin üzerine giyilebilecek değişik ve el örgüsü olduğu hiç anlaşılmayan, hazır alınmıştan daha şık duran bu yeleğin resimleri sayesinde sizler de yapabilirsiniz.

Lale Bahçesi Yelek Modeli

Yelek modelleri ve tığ ile yapılan yeleklerin yanında, şiş ile yapılmış en yeni yelek örneklerini bir araya getirirken örnek arayanlar için nette bulunan yeni yelek örneklerini seçtik. İstediğiniz renklerde yapabilmeniz yanında boncuk ile de süsleyerek yapılan bu değişik el örgüsü yelek modellerini sizler isterseniz kazak yada bebek örgülerinde de kullanabilirsiniz. Bu yelekleri yün ve inci şiş ile yaparsanız eğer gerçekten çok güzel düşüyor örgü. İnternetten sizler için 2024 örgü yelek modellerinin en güzellerini yapılışını da görebilin diye detaylı resimleriyle sizlerle paylaşıyoruz. Resimlere tıklayarak büyütüp istediğiniz yelek modelini çıkarabilirsiniz.

Burgulu Baklava Mavi Yelek Örneği

Mavi ve şık bir yelek modeli. Her yaştaki bayan için yapılabilir bu yelek. Hatta çocuklar için kolda yapılırsa mevsimlik kullanacakları çok hoş bir hırka da olabilir bu örnekten.

Ajurlu Kahve Rengi Bayan Yelek Modeli

Ajurlu örneklerden biri ile yapılmış bu yelek. Delikli modeller yazlık örgüler için daha çok yakışan el işi modelleri. Uzun yelek olarak yapılırsa çok daha yakışan ajurlu yelek modelinin tam ölçülerini resimleri büyüterek bulabilirsiniz.

Bal Peteği Yelek Modeli

İki farklı örnek ile yapabilirsiniz bu yeleği. İsterseniz bal peteği örneği ile, yada işkembe modeli ile de yapabileceğiniz kolay ve değişik yazlık örgü yelek modeli.

Burgulu Gri Yelek Modeli

Facebook’da gezerken gördüm bu yeleği. Ayşe Çelebi hanım yapmış ver gerçekten harika olmuş. Eline emeğine sağlık. Burgu örneği ile bütünleşmiş, oldukça emek isteyen bu yelek modeli çeyizlik bohçalar için tercih edilebilir.

Yuvarlak Yaka Gri Yelek Modeli

Özellikle genç kızların çok hoşuna gidecek bir yelek örneği. Şiş ile yapılmış bu yeleğin yaka kısının yuvarlak, alt kısmını pirinç örneği ile üst kısımlara da burgu örneği yada saç örgü modeli ile yapılıyor.

Spor Kısa Bayan Yelek Modeli

Oldukça şık ve spor bir yelek modeli daha. Yuvarlak kesimi ile çok şık gömlek üzerine çok yakışan, her yaştaki büyükler yada küçükler için yapılabilecek bir örnek.

Yazlık Bayan Yelek Modeli

Yaz ayı için harika bir örnek. Facebook’ta, Haticenin tasarım atölyesi sayfasında gördüğüm bu yeleği yaz ayları için yapabilirsiniz. Renk seçimini istediğiniz gibi yapabilir ve yapılışı için resimleri inceleyebilirsiniz.

Örgü Kemerli Bayan Yelek Örneği

Özellikle gençlerin tercih ettiği bir yelek modeli. Mevsim geçişlerinde hırka yerine de kullanılabilecek olduk güzel bir bayan yelek örneği.

Şiş Örgü Yazlık Bayan Yelek Modeli

Yaz ayları için çok güzel bir yazlık yelek örneği. İnternette görünce fikir olması için sizlerle paylaştığımız bu örnek alıntıdır. Şiş ile yapılan bu modele birbirine çok benzeyen 2 değişik örnek ile sizlerle paylaşıyoruz.

Yakadan – Robadan Başlanan Yelek Modeli

Yaka kısımdan başlanan yeleklere robalı yelek de deniyor. Yaka kısmında boyun ölçüsündeki ilmek atılarak başlanıp, şiş ile yapılan bu yelek örneklerini yaka kısmından sonra istediğiniz örgüyü yapabilirsiniz.

Başak Modelinden Yelek Örneği

Buğday başakları şeklindeki bu buğday başağı yelek örneği çok güzel. İnternetten bulduğum bu yeleği ören bayan Ruveyda Bombe Aydın. Ellerine sağlık. Gerçekten çok iyi eli olan, örgüsü çok göz alıcı biri.

Sekizli Saç Örgü Yelek Modeli

Oldukça değişik be kolay bir el işi yelek modeli. Bilinen saç örgüsünden değişik olmasa da kalın çevrilerek yapılan ve aralarda değişil şekildeki bu yeleğin yapılışı için resimleri büyütmeniz yeterli.

Zengin Örneğinden Yelek Modeli

Şiş ile yapılmış bu yeleği internette buldum. Yapan kim bilmiyorum ama gerçekten çok emek harcamış ellerine sağlık. Ayrıca örgü yelek modelleri içinde beğendiğiniz örneği yapmanız mümkün. Yapılışı ile paylaştığımız yelek örneklerinin daha değişik örneklerini görebilirsiniz. Hem şal olarak da yapabileceğiniz bu örneği ayrıntılı yapılışını resimlere tıklayarak görebilirsiniz.

Saç Örgü Yelek Modeli

Yine şiş ile yapılmış bu el işini yün ince ip ve ona uygun şiş ile yapmalısınız. Saç örgüsü olarak bilinen örgü tekniği ile yapılmış bu yelek modellerini yapılışı da çok kolay.

Kaynana Öremez Gelin Giyemez Yelek Örneği

Oldukça havalı ve zor görülen bu el işi modelinin adı “kaynana öremez gelin giyemez” örneği. İnternette bulduğumuz bu resimler alıntıdır. Yapan kişinin ellerine sağlık. Çok eski yelek modellerinden biri olan bu yelek modelini hangi örgüye uygulasanız zengin bir hava katmakta örgüye.

Üzüm Salkımı Yelek Modeli

Gerçekten çok zor bir el işi örgü modeli. Tam bir üzüm salkımı şeklinde yapılmış, el emeğinin çok kullanıldığı bu yelek modelini internette görünce sizlerle paylaşmak istedik. Yapan kişiyi bilmediğimizden sizlerle paylaşamadığımız bu yelek modelinin yapılışında angora ip ve şiş ile yapılıyor.

Badem Örgü Yelek Modeli

Oldukça değişik bir el işi örgü modeli. Badem el işi modelinin ayrıntılı yapılışını sitemizde bulabilirsiniz. İki ayrı şekilde yapılmış olan bu yeleğinin yapılışı resim üzerinde belirtilmiş.

Şık Yelek Modelleri Bayan

Gençlerin çok beğendiği bu tarz yeleklerin hepsi de birbirinden güzel. Hakim yakadan derin yakaya kadar değişik şekillerde yapılan tarz yelek örnekleri içinde son zamanlarda çok moda olan yaprak örneğinin yapılışı ve bu teknik ile yapılmış bir hırka modelini de çok beğendim ve fikir olsun diye sizlerle paylaşmak istedim.

Bağlamalı Baklava ve Tırtıl Örgü Yelek Modeli

Bu yelek örneğinin yapılışını çok zor sananlar için kolay olduğunu söyleyelim. Tırtıl örneğinin de ayrıntılı yapılışını sitemizde bulabilirsiniz. Pembe yeleğin yapılışında belirli sıra örüldükten sonra başa dolanan ipin örülen ilmekler üzerinden geçirilmesi ile yapılan şık bir yelek modeli.

Tığ İşi Örgü Yelek Modeli

Tığ işi olarak yapılmış bu örgü yelek modelini yapmak isteyenlerin resmi tıklayıp büyüterek daha yakından inceleyerek istedikleri renklerde istedikleri boyda bu tığ işi yelek modelini yapabilirler.

En Yeni Anlatımlı Örgü Yelek Modelleri

Şiş ile yapılan yelekler içinde son günlerde çok sorulan iki değişik yelek modelini galerimize ekledim. Yeleğin bir tanesi yün ip ile incecik örülmüş, alt kısmı salaş yani genişleyip, üst kısmı ise tor ile düz olarak çıkılmış oldukça şık ve özellikle kilosu olan bayan tercih ettiği şık bir model. Diğer model ise şiş ile yapılmış hasır örgü tekniğine benzeyen teknik ile yapılmış ufak değişiklikleri olan bu yelek modelinin yapılışını resmin üzerine yazdım yapmak isteyenler için.

Görmeniz Gereken Diğer Örgü Yelek Modelleri

Şiş İle Yapılan Eski Örnekli Yelek Modelleri

Oldukça güzel ve şık örnekler. Şiş ile yapılan yelek örneklerinin en eski ama eskimeyen modellerden, çeyizlerde bohçalar için yapılacak örgülerde kullanabileceğiniz değişik el işi modelleri. Göz yaşı örneği yada badem örneği olarak bilinen bir modelden yapılmış, kırmızı renkteki, üzüm salkımı şeklinde olan yelek örneği son zamanlarda en gözde el işi modellerinden. Şemalı kart ile yapmak isteyenler zorlanmayacaklardır.

Sitemizde bulunan tüm Yelek Modelleri için Yelek Modelleri Kategorimizi inceleyebilirsiniz.

12 Yorum

 1. Merhabalar bacağı kısa kaynana yeleğın yapılış videosu varmı yardımcı olursanız çok memnun olurum

 2. en baştaki büyük fotoğraftaki sağ üstteki örneğin açıklaması yok muydu var olan varsa atabilir mi

 3. selam sitenizdeki bu çok güzel yelek modellerini takip ediyorum gerçekten hepsi birbirinden şahane emeği geçenlere çok teşekkürler

 4. iyi günler ayşe hanım gri bayan yeleğinin açıklamasını rica etsem açıklarmısınız lütfen

 5. Harika bir blog olmuş!! Ellerinize sağlık.

 6. Açıklama veya anlatım yok mu ben mi göremiyorum

 7. örnekler çok güzel yapraklı kazak modelinin şemasının işaretlerinin anlamını yazarmısınız

 8. yuvarlak yaka gri yelek modelinin nasıl yapıldığını tarif edebilir misiniz lütfen kaç ilmekle nasıl başlandığını parçalarını nasıl kesildiğini ayrıntılı olarak anlatabilir misiniz

 9. sondan üçüncü yeleğin açıklaması varmı acaba

 10. Selam banada şiş ile yapılan yelek modelleri 10 numaralı örneğin açıklamasını yazarmisiniz kaç ilmek başlanır modelin yapılışını açıklarsanız sevinirim şimdiden

 11. cok güzel örnekler ama vidyo yu bir türlü acamadım hatalımı arıyorum acaba örnekleri cok beyendim

 12. ayşe hanım gri yelek burgu modelinin yapılışını açıklarsanız sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu