Hamur İşi Tarifleri

Çaya Yakışan Sıra Dışı Nilüfer Böreği Tarifi

Hazır yufkadan yapılan muhteşem bir çay saatine hamur işi tarifi daha sizlerle. Hazır yufka kullanarak dakikalar içinde bu kahvaltılık yada ikramlık tarifini yapabilirsiniz. Kızarılarak pişirilen ve fırın kullanamadan yapılan bu tadına doyulmaz nilüfer böreği tarifinin muhteşem görüntüsü hemen dikkatleri çekiyor. İçinde kullanılan peyniri sürme peynir türünde seçmeyin. Hazır yufkayı yaydıktan sonra, bir bardak yardımı ile yuvarlak hamur parçaları kesilerek hazırlanır. Hazırlanan yufka parçalarının içine iç malzemeden konularak4 yada 5 yufka üst üste konularak hazırlanır ve orta kısmına bastırılarak börek hazırlanır. Kızartılan bu harika böreğin ayrıntılı yapılışını, Um Huzeyfe youtube kanalından alıntı videoyu izleyerek hemen deneyebilirsiniz.

Çay Yanına Börek Malzemeler

  • 2 tane hazır yufka
  • 2 tane yumurta akı
  • 200 gr peynir

Çıtır Çıtır Nilüfer Böreği Yapılışı

Pazar Kahvaltısına Çok Yakışacak Nilüfer Böreği 2

Hazır yufkadan bardak ile kesilen yufka parçaları, aralarına iç malzeme eklenerek hazırlanır ve orta kısmına son olarak parmak ile bastırılarak börek hazır hale gelir.

Pazar Kahvaltısına Çok Yakışacak Nilüfer Böreği 3

Tavada ısınan tava içinde kızartılan börekler ikram edilmek için tabağa alınır. Çok seveceğiniz bu harika tarifi deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun.

Kaynak: Um Huzeyfe

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu