Hamur İşi Tarifleri

Çok Farklı Katlanan Harika Sunulan Gül Böreği Tarifi

Gül böreği denince ilk aklınıza gelecek tarihlerden bir tanesi olacak karşınızda. Harika sunumu ve muhteşem görüntüsü ile ağızları sulandıran gül böreğini yaparken ne kadar kolay bir katlama tekniği kullanıldığını, bu tarifi izleyerek öğrenebilirsiniz. Yapılışında hazır hazır yufka kullanılan böreği yaparken sosumuzu hazırlayarak işe başlıyoruz. Geniş kabın içine 3 tane yumurtamızı aldıktan sonra, bir bardak sıvı yağımızı ve biraz yoğurdumuzu ekleyip karışımımızı iyice çırpıyoruz
Çok pürüzsüz hale gelene kadar çıkmayın dikkat ediyoruz. Geniş bir kabın içine lor peyniri yada beyaz peyniri alıp içine ince ince kıyılmış soğanlarımızı ekleyip, hepsini iyice karıştırıyoruz. İsterseniz biraz baharat ile de iç malzemeyi lezzetlendirebilirsiniz. Sonrasında yufkamızı tezgahı aldıktan sonra ortadan ikiye T şeklinde kesilen yufkalarımızdan, her yufkadan 4 tane üçgen çıkaracak şekilde hazırlıyoruz. Parçaların üzerine hazırladığınız sostan döküp fırça yardımı ile her tarafına sürdükten sonra. Orta kısmına kaşık yardımı ile iç malzememizi ekliyoruz. Kenar kısımlarından tutarak yufkamızı avuç içine alıyoruz.
İç malzemeleri bölüm avucumuzun içinde kalacak bütün kenarı topladıktan sonra, yufkayı 1 – 2 tur etrafında döndürüp, üst kısmındaki uç yufkalar ile, bu iç malzemeli bölümünü kapatıp, şekil verdikten sonra, hazırlanan böreklerimize yağlı kağıt serili fırın tepsisinin içine diziyoruz. Böreklerimizin hepsini bu şekilde hazırlıyoruz. Hazırlanan böreklerimizin hepsini birazcık dinlemeye bıraktıktan sonra üzerine, biraz çörekotu döküp pişmesi için fırına veriyoruz. Kısacık zamanda pişen ve nar gibi kızaran çatır çatır kıvamı ve harika görüntüsüyle ağızları sulandıran böreği, deneyeceklere Afiyet olsun.
GÖRMELİSİNİZ: Tepsiden Taşan Günün Yıldızı Kahvaltı Böreği Tarifi

Çok Farklı Katlanan Harika Sunulan Gül Böreği Tarifi 2

Çok Farklı Katlanan Gül Böreği Tarifi Malzemeler

  • 3 tane yumurta
  • 1 bardak sıvı yağ
  • 2-3 kaşık yoğurt
  • Hazır Yufka
  • Biraz peynir

Harika Sunulan Gül Böreği Tarifi Yapılışı

Kaynak Youtube: MASMAVİ3?MUTFAKTA

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu