Hamur İşi Tarifleri

Çörekotu Sayesinde Şok Pişi Tarifi

Çay yanına ve kahvaltı sofralarına bu balon ve asla yağ çekmeyen farklı pişiyi yapıp sevdiklerinize ikram edebilirsiniz. Şimdi sizlerle paylaşacağım pişi tarifinin ne kadar lezzetli olduğunu deneyince göreceksiniz. İçine aklanan çörek otu sayesinde lezzetine lezzet katılan hamur işinin yapılışı son derece kolay. Kolay şekil verilen ve anında kabaran balon olan bu pişileri dakikalar içinde yapabilirsiniz. Poğaçaların, açmaların üzerine serpilince hamur işinin lezzetlenmesiniz sağlayan çörek otunu, bu tarifin üzerinde değil hamuru hazırlarken içinde kullanıyoruz. Bu tarif için verilen malzeme ölçüsünü yapacağınız pişi miktarına göre ayarlayabilirsiniz. Sadece kahvaltı sofralarına değil, ikramlık her sofraya yakışan ve aranan tariflerden biri olan bu hamur işinin ayrıntılı yapılışını, PRATİK YEMEK TARİFLERİ kanalından alıntı video ile sizlerle.

Balon Kahvaltılık Tarifi Malzemeler

  • Ilık su 2 büyük bardak
  • Çörekotu 3 dolu kaşık
  • Biraz tuz
  • Toz maya 1 paket
  • Şeker 1 dolu kaşık
  • Un 5 bardak kadar
  • Bolca sıvı yağ

Leziz Çörekotlu Pişi Yapılışı

Çörekotu Sayesinde Balon Olan Leziz Kahvaltılık Tarifi 1

Sadece 3 kaşık çörek otu kullanılarak pişinin hamur hazırlanıyor. Hazırlanan hamurun üzeri kapatılarak dinlenmeye bırakılıyor.

Çörekotu Sayesinde Balon Olan Leziz Kahvaltılık Tarifi 4

Hamur parçalara bölündükten sonra açılır. Açılan hamurdan parçalar kesiliyor.

Çörekotu Sayesinde Balon Olan Leziz Kahvaltılık Tarifi 3

Kesilen hamurlar tava içine alındıktan sonra çevrilerek pişiriliyor. Pişen pişiler tabağa alınıyor ve ikram ediliyor. Bu harika tarifi deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun.

Kaynak: PRATİK YEMEK TARİFLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu