Diyetler

Diyet Yaparken bilinmesi gerekenler

Diyet programı kısa bir süreç değildir. Bu yüzden kilo vermek istiyorsanız 2-3 yıl süreyi gözden çıkarın. Yavaş yavaş ve kalıcı kilo vermek için minimum süre iki yıldır. İdeal kilo ulaşılmakta zor olmayan fakat bir süreç gerektiren bir dönemdir.

Şimdi ise yapmanız ve bilmeniz gerekenler;

Günlük öğünleriniz 3 ana ve 2 ara öğünden oluşmalıdır ve sırasıyla günlük kalori miktarı 400 ile 500, 100-150 kaloriyi aşmamalıdır. Doktorunuzun belirlediği ana öğündeki kalori miktarını ne kadara aza çekebilirseniz. Kilo verme sürenizi o kadar hızlandırabilirsiniz.

Diyet süresince yağ ve karbonhidrat tüketimimize özen gösteriniz. Günlük tüketilmesi gereken yağ oranı tüm aldığınız kalori miktarının yüzde 25’den fazla olmamasına dikkat edin. Bu maddede size yardımcı olacak en iyi yöntem ise dengeli diyet listesi‘dir.

Kilo verme konusunda asla acele etmeyin. Sakin sakin zamana yayarak geleceğe yönelik hayaller kurarak kilo vermeye çalışın. Bunun içinde asla 1000 kalorinin altındaki diyetleri uygulamayın. Eğer uygulamak zorunda kalıyorsanız mutlaka bir uzman ile fikir alışverişinde bulunun. En sağlıklı diyet 1200 ile 1500 kalorilik diyetlerdir. Bu listelerin en etkili olanı dukan diyeti olarak bilinen dr. pierre dukana ait listedir.

Öğünlerinizde en hassas olmanız gereken öğün akşam yemeğidir. Bu yüzden yatmadan en erken dört saat önce masaya oturun. Hafif ve düşük kalorili yemek yiyin. Kahvaltılarınız sağlam olsun akşam yemeğiniz sağlıklı ve hafif olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu