Ekose Yapılışı Ve Hırka Modeli

Ekose Yapılışı Ve Hırka Modeli
A+
A-

Çok eski bir model. Her çeşit örgünüze uyum sağlayan ve hem tığ ile yapabileceğiniz, hemde şiş ile yapılan renkli örnek ekose yapılışı ve hırka modelinin ayrıntılı anlatımı ile sizlerleyiz.

Ben bu modelin yapılışını televizyonda Sibel Kavaklıoğlu hanımdan görmüştüm. Bende ekose modelinin tığ ile yapılışını Sibel hanımın anlatımı olan video ile sizlerle paylaşıyorum. Artık ekose yapılışı ve hırka modeli yanında bebek örgüsünde hatta battaniye modeli olarakta çok kullanılmakta. Şiş ile ekose yapacaklar için örgü bitince ekose işlemesini anlatan resmi ve değişik ekose fikirleri olan anlatımlı resimleri fikir olması için sizlerle paylaşıyoruz.

Ekose Hırka Yapılışı:

Yazlık ekose hırka modeli için 5 adet yumak yeterli. Derya baykal ın programı deryanın dünyasında yapılan harika bir hırka modeli. Ekose modeli ebruli ip ile yapılan bir örnek. Bu el işi modelini sizler isterseniz tek renk yapabilirsiniz. Ekose örgü ,tor örgü yani sürekli düz olarak yapılan örgüden yapılan bu hırkayı bitirdikten sonra kalın iğneye takılan değişik renklerdeki ipler 1 tor atlatıp diğer tordan geçirerek, yani kilim yapar gibi yapılıyor. Diğer sırada ise aynı şekilde fakat önceki sırada altta kalan torlardan geçirilerek istenilen kalınlıkta ve genişlikte yapabileceğiniz harika ve çok şık bir yazlık hırka modeli. Kolay gelsin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.