Bebek - Çocuk Yelek Modelleri

En Kolay Örülen Hazır Gibi Tunus Bebek Yelek Modeli

Bebek yeleği örmek istediğinizde, çeşitli desenler ve malzemeler kullanabilirsiniz. Öncelikle, nasıl bir tasarım istediğinizi belirlemek önemlidir. Daha sonra örgü iğneleri ve uygun kalıp seçimi yapabilirsiniz.

Örgü bebek yelekleri genellikle bebeklerin hassas ciltleri için yumuşak ve doğal elyaflardan yapılmış iplerle örülür. Yün veya pamuk gibi malzemeler tercih edilebilir. Örgü dikişlerini öğrenmek için bir örgü kitabı veya çevrimiçi kaynaklardan yardım alabilirsiniz.

Yeleğin nasıl örüleceğini öğrenmek için örnek desenler kullanabilirsiniz. Örnekler, yapılışı adım adım anlatan talimatlar ve şemalar içerebilir. Örnek yelek desenlerine örgü blogları, video paylaşım siteleri veya örgü topluluklarında bulunabilirsiniz.

Eğer örgü becerileriniz sınırlı ise, bir örgü kursuna kaydolmak veya tecrübeli bir örgücüden yardım almak da faydalı olabilir. Unutmayın, örgü biraz pratik gerektiren bir hobi olabilir, ancak güzel ve özel bir bebek yeleği yapmak ödüllendirici olacaktır.

Kendine has uzun tığı ile yapılan bu örgüyü ilk tunus işi patik yapılışında tanımıştım ben. Oldukça kolay ve çok daha güzel bir örgüsü olmakta bu el işinin. Yapılışını öğrendikten sonra aklınıza gelen hemen her örgüde kullanabileceğiniz bu el işini ben en çok bebek örgülerine yakıştırıyorum. Bebek yeleklerinin yanında özellikle bebek battaniyesinde tunus işini denemelisiniz. Yakadan başlanan bebek yeleği yapılışının açıklamalı alıntı resimlerini sizlerle paylaşmak istedim. İster bebeğiniz için yapın, isterseniz de hediyelik yapın tunus işi ile yapılan bebek örgüleri gerçekten çok güzel oluyor.

Hazır Gibi Tunus Bebek Yelek Örneği Malzemeler

  • İstediğiniz renkte bebe yünü ip
  • Uygun kalınlıkta tunus şiş
  • Makas
  • Orlon iğnesi

En Kolay Örülen Bebek Yelek Örneği Yapılışı

Kaynak Youtube: Elişi Örgüler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu