Renkli Hobi - Falanca Portal

Erişte Şalı-Derya Baykal Nasıl Yapılır?

  • SON GÜNCELLEME :
  • 13 Nisan 2018
Erişte Şalı-Derya Baykal Nasıl Yapılır?

Örgü Modelleri konusunda beğeneceğinizi düşündüğümüz Erişte Şalı-Derya Baykal Nasıl Yapılır? tarifimiz ile karşınızdayız.

derya baykalın programında yapılan bu değişik şal modelini ben çok beğendim.Ebruli ip ile yapılması havasına hava katmış. Dikdörtgen şalların daha kullanışlı olduğunu düşündüğümden ve bildiğimden bu değişik şalı eminim çok beğeneceksiniz. Daha önce sizlerle de bu modeli paylaşmıştım. Yabancı sitelerden adının nokta modeli olarak öğrenmiş ve sizler le paylaşmıştım.

25 ilmek ile başlanıyor şal. Şala 5 ve 5 in katları şeklinde başlanıyor. 5 ilmeği 15 sıra düz örgü örüyoruz sonra onu şişte tutup diğer 5 ilmeği örüyoruz böylece şişteki bütün ilmekleri 15 er sıra ördükten sonra 2 sıra hepsini birlikte örüyoruz. Son bir tarafı düz örürken diğer taraftan 5 ilmek artırıyoruz ve 5 ilmek 15 sıra örmeye devam ediyoruz. Bu işlemi 15 artırım yapana kadar yapıp sonrada aynı teknik ile keserek şalımızı tamamlıyoruz. Semiha hanımın deryanın dünyasında yaptığı bu erişte örneği gerçekten harika.

 

deryanin-dunyasi-sal

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ