Tatlı Tarifleri

Evde Hazır Gibi Karpuzlu Dondurma Tarifi

Karpuzlu dondurma, karpuz meyvesinin doğal tatlılık ve serinletici özelliklerini dondurma ile birleştiren bir tatlıdır. Genellikle yaz aylarında tercih edilen bu dondurma çeşidi, ferahlatıcı ve meyve aromalı bir lezzete sahiptir.

Karpuzlu dondurma, karpuzun sulu ve tatlı yapısıyla dondurma kıvamının harmanlanmasıyla elde edilir. Bu tatlı, genellikle karpuz püresi, süt, şeker ve krema gibi malzemelerin karıştırılmasıyla yapılır. Ardından karışım dondurucuda dondurularak karpuzlu dondurma haline getirilir.

Karpuzlu dondurma, serinletici ve ferahlatıcı bir tatlı olduğu için sıcak yaz günlerinde tercih edilir. Hem karpuzun doğal lezzetiyle hem de dondurmanın yumuşak dokusuyla birlikte oldukça keyifli bir tat sunar.

Yazın gelmesi ile karpuz sofralarda yerini almaya başladı. Yaz denince ilk akla gelen sütlü tatlılardan biri olan dondurmayı karpuz kullanarak hazırlayabilirsiniz. Karpuzlu dondurmayı evinizin hijyeninde hazırlayabilirsiniz. Değişik lezzetler denemeyi sevenler için harika bir tarif. Bu tarifi özellikle çocuklar için mutlaka denemelisiniz. Çok az malzeme kullanarak bol bol dondurma yapabilirsiniz. Bu tarifin içinde şeker kullanılmıyor. İçinde dondurma olmadığına kimse inanmayacaksınız. Hemen herkes denesin diye, youtube kanalından alıntı video sizlerle bütün püf noktaları ile. Karpuzun sadece orta kısmını kullanarak hemen deneyebilirsiniz. Küçük büyük herkesin çok seveceği bu tarifi deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun.

Karpuzlu Dondurmaya Şok Olacaksınız 2

Evde Karpuzlu Dondurma Malzemeler

  • Biraz Karpuz
  • Biraz Bal
  • Biraz Krema
  • Yeterince Çikolata sosu

Harika Ötesi Karpuzlu Dondurmaya Yapılışı

Kaynak: elanurun tatli dünyasi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu