Burçlar

Günlük burç yorumunuz hayatınızı etkiliyor

Yılın belirli dönemlerinde güneşin Zodyak’a göre konumu dikkate alınarak bir takvim oluşturan uzmanlar, 12 farklı burçtan bahsetmiş ve bu dönemlerde dünyaya gelen kişilerin kişilik özelliklerinin birbirine yakın olduğunu çeşitli bilimsel tespitler ile saptamışlardır. Bununla birlikte birçok kişi, binlerce farklı karaktere sahip olan insanların nasıl oluyor da 12 kategoriye sıkıştırıldığını anlamadığını söyleyebiliyor.

Kendilerine hak vermekle birlikte, bu noktada şu konuya değinmek istiyoruz. Burçlarda bahsedilen karakterler, birebir tamamen sizin yazgınızın size söylenmesi değildir, belirtilen tarih aralıklarında doğan kişilerin kişilik özelliklerinin birbirine yakın olmasıdır.
Günlük burç kavramı da bu kişilik özelliklerinden yola çıkarak bireylerin, yükselen burç özellikleri ile birlikte çeşitli mevsim dönemlerindeki tepkileri göz önünde tutulmak suretiyle yorumlanmasıdır. Yani aslında size kesin olarak şunu yaşayacaksınız tarzında bir ifade kullanılmamakta birlikte yaşamanız olası olan şeyleri karakteriniz ile birlikte değerlendirmesi sunulmakta ve size yardımcı olmaya çalışılmaktadır. Bu sebeple günlük burç yorumları ve haftalık burç yorumları, gündelik hayatımızda bir yönlendirici, bir klavuz olarak değerlendirilebilir.

Burçların kişilikler üzerindeki etkileri konusunda birçok kişinin şüphesi olsa da aslında çevremize baktığımızda bahsedilen özelliklerin büyük bir kısmını o burca sahip olan insanların taşıdığını görebiliriz. Durum böyle olunca kişiler arasındaki uyumu etkileyen faktörlerden birisi de hiç şüphe yok ki burç uyumu oluyor. Yani burç uyumu açısından sıkıntılı bir çiftseniz, çok zorlu bir süreç sizi bekliyor olacaktır. Bu yüzden birlikteliklerde özellikle bayanlar burç uyumu konusunda erkeklere göre çok daha fazla titiz ve seçici davranmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu