Yelek Modelleri

Herkesin Beğendiği Tığ İşi Şal Yelek Modeli

Çok gösterişli tığ işi olarak yapılan, bir çok değişik örgüde kullanabileceğiniz bir yelek modeli sizlerle. Yapılışında cetvel kullanarak hazırlanan bu örgü modelini kısacık zamanda yapabilirsiniz. Sadece yelek örneklerinde değil, gelin şalında yada lohusa şalı öreceklerin severek öreceği kolay bir örnek. Cetvel ile yapıldığından çok ip yemeden hazırlanan bu örneği yaparken, özellikle gelin yeleği yada gelin şalı yapacaklar, düğünlerde gidecek yelek ve şal örneklerini örerken, alize yada angora ip kullanmanızı tavsiye ederim. Bebek örgüsü yapacaksınız özellikle bebek battaniye yapacaklar bu modeli görmeden örgüye başlamayın derim. Hem erkek bebek örgülerine, hemde kız bebek örgülerine çok yakışan örneğin yapılışını, Örgü Aşkım youtube kanalından alıntı videoda izleyerek hemen yapabilirsiniz.

Tığ Şal Yelek Modeli İçin Gerekenler

  • Bir tane cetvel
  • Orta kalınlıkta ip
  • Orlon tığı

Herkesin Beğendiği Tığ İşi Yelek Modeli

Herkesin Beğendiği Tığ Şal Yelek Modeli 2

Yapacağınız örgüye uygun sayıda zincir çekerek örgüye başlıyoruz.

Herkesin Beğendiği Tığ Şal Yelek Modeli 4

Bu zincirlerin içinden çıkarılan ilmekleri cetvele geçiriyoruz. 10 ilmek cetvele geçirdikten sonra ara boşluk yapılır ve yine 10 ilmek cetvele geçirerek örneğin tabanını hazırlıyoruz.

Herkesin Beğendiği Tığ Şal Yelek Modeli 1

Hazırlanan ilmekler cetvelden çıkarıldıktan sonra, örneği yapıyoruz. Bu kolay ve gösterili örneği deneyeceklere şimdiden kolay gelsin.

Kaynak: Örgü Aşkım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu