Yemek Tarifleri

İnanılmaz Kabak İle Yapılan Tarif Akılları Baştan Alacak Türden

Yeşil kabak ile yapılan bu ikramlık tarifini görünce eminim sizlerde benim gibi denemek isteyeceksiniz. Birçok kişinin kesinlikle dikkatini çekecek, hem kolay yapılış tekniği sayesinde hem de muhteşem lezzeti ile beğenileri toplayacağını düşündüğüm soslu kabak tarifini kısacık zamanda fırında hazırlayabilirsiniz. İkramlık tariflerden bir tanesi olduğu için çayın yanına ya da akşam oturup evinize televizyon izlerken bütün aileye ikram edebileceğiniz kolay ve lezzetli bir kabak tarifi.
Tarifi de yapması oldukça kolay. Tarifimizi yaparken evinizde bulunan kabak sayısına göre tarifi yapmaya başlayabilirsiniz. Yeşil kabaklarımızı aldıktan sonra hepsini ince ince kesmeye başlıyoruz. İki tarafı kesilen ve 3 parçaya bölünen kabaklarımızı ince dilimler halinde kesiyoruz. Bütün kapakların hepsini bu şekilde hazırlıyoruz. Tarifi yaparken kabakları ne kadar ince dilimler halinde keserseniz o kadar lezzetli olacağını unutmayın. Kabakların hepsini hazırladıktan sonra geniş bir kasenin içine alıyoruz. Kabakları bulamak için iki kaşık mısır unu, bir kaşık toz biber, biraz karabiber ve tuz ekledikten sonra bütün malzemelerin hepsini iyice karıştırıyoruz. Eğer bol baharatlı seviyorsanız içine biraz kekik ve nane de ekleyebilirsiniz. Bir kasenin içine de iki kaşık yağımızı aldıktan sonra biraz sarımsağımızı içine rendeliyoruz. Bu karışımı da iyice karıştırdıktan sonra artık tarifimizi yapmaya geçebiliriz. Hazırlanan kabaklarımızın üzerine önce yağlı karışımımızı döküp hepsinin iyice birbirine karışmasını sağlıyoruz. Sonrasında ise mısır unlu karışımımızı da kabağın üzerine döktükten sonra hepsini elimizle iyice karıştırarak hazırlıyoruz. Hazırlanan kabaklarımızı yağlı kağıt serili fırın tepsisinin içine alıp pişmeye hazır hale getiriyoruz. Bütün kabaklar bu haldeyken fırına verip üstü kızarana kadar pişmesini sağlıyoruz.
Fırından çıkardıktan sonra isterseniz yemeğin yanına ikram edebileceğiniz, isterseniz yoğurt ile sunum yapabileceğiniz bu eşsiz lezzeti hemen sizlerde denemelisiniz. Hem kolay hem de pratik kabak tarifini deneyeceklere Afiyet olsun.

İnanılmaz Kabak İle Yapılan Tarif Akılları Baştan Alacak Türden 2

Akılları Baştan Alacak Türden Kabak Tarifi Malzemeler

  • 3 adet kabak
  • 2 yemek kaşığı mısır unu
  • 1 tatlı kaşığı kırmızı biber
  • Yarım tatlı kaşığı karabiber
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 2 diş sarımsak

İnanılmaz Kabak İle Yapılan İkramlık Tarifi Yapılışı

Kaynak Youtube: Gülay’ın Mutfağı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu