Şal Modelleri

İncili Midye Şal Modeli

Çok zarif bir şal örneği daha. İncilerle bezenmiş incili midye şal modelinin Türkçe video ve ayrıntılı yapılışını resimli ve yazılı olarak sizlere anlatmaya çalışacağız.

Son zamanlarda en çok aranan şal örneği bu incili midye şal modeli. Gelin şalı başta olmak üzere lohusa şalından, günlük şal olarak kullanılabilinecek, oldukça kullanışlı bir örgü. Kış aylarını yaşadığımız bu günlerde düğün hazırlığında olan gelin adaylarının gelinliklerinin üzerine alabilecekleri harika ve göz alıcı bir gelin şal modeli olabilir. İncili midye şalı sadece incili olarak değil pullu yada taş boncuk ile de yapabilirsiniz. Düğünlerde özel kişilere yani kaynana bohçasından, nişan yada düğün bohçalarında gelin bohçası için yapabileceğiniz değişik ve yeni bir şal modeli. Dergiden alıntı anlatımı ile paylaştığımız bu şal modelinin yapılışına gelince:

İncili Midye Şal Modeli Yapılışı:

Şalımıza başlarken angora simli yada parlak ipimizi alıp ona uygun tığ seçilir, isterseniz sihirli halka başlama tekniği ile yada on tane zincir çekilip birleştirilerek şala başlanır. İncili midye şalı yaparken ikili trabzan ve sık iğne gibi tığ işi örgü teknikleri kullanılmakta. Resimleri büyüterek incili midye şal modelinin ayrıntılı yapılışını adım adım alıntı Türkçe yapılış videosunda görebilirsiniz. Kolay gelsin.

Bir Yorum

  1. Добрый день! Очень красивый узор!!!!! В видео не все понятно!!! Хотелось бы посмотреть схему. Кое какие моменты уточнить!!! Спасибо!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu