Kapşonlu Tor Çocuk Hırka Yapılışı

Kapşonlu Tor Çocuk Hırka Yapılışı
A+
A-

Tor örgü tekniği ile örülen ve ister kız çocuk için, ister erkek çocuk için yapılabilecek kapşonlu tor çocuk hırka yapılışını anlatan resimler ile sizlerle paylaşıyoruz.

Özellikle Son bir kaç gündür o kadar çok soruldu ki bu kapşonlu tor çocuk hırka yapılışı, Türkçe anlatımlı bulamasam da Rusya ayrıntılı yapılış resimleri ile sizlerle paylaşmaya karar verdim. En çok soruların başında renk geçişleri,ipin türü sorulmakta. Öncelikle bu kapşonlu tor çocuk hırka yapılışında değişik renklerdeki ipler birleştirilerek renk geçişleri yapılmakta. Bir diğer sorulan soru ise kapşon yapılışı.

Kapşonlu Tor Çocuk Hırka Yapılışı Ayrıntılı:

Öncelikle renk geçişlerinin nasıl yapıldığını anlatmak istiyorum. İp geçişleri genellikle lif ipi ile yapılmakta. İp 4 kat haline getiriliyor. Sonra istenilen renk geçişine göre o 4 kat ip içinden 1 yada 2 kat şeklinde ipler alınıp yeni renklerdeki ipler ekleniyor. Yani örnek vermek gerekirse:

4 kat kırmızı renkteki ip ile istediğiniz kadar örün.
2 kat kırmızı  2 kat pembe olarak yine istediğiniz boyda örün,
1 kat pembe 3 kat beyaz olarak örüp,
4 kat beyaz lif ipi ile örgüye devam ediliyor.

Bu kapşonlu tor çocuk hırka yapılışını isterseniz alttan başlayıp tek seferde yukarı çıkıp, kapşonu en son örerek, yada şemalı resimdeki gibi hırkaya üstten yani roba kısmından başlayarakta örebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.