Tatlı Tarifleri

Kek Kalıbında Ferahlatan Dondurma Pasta Tarifi

Evde yapılan dondurma pasta çeşitleri oldukça çeşitlidir. İşte birkaç örnek:

1. Bisküvili Dondurma Pasta: Bisküvilerle tabanı hazırlayıp, üzerine dondurma koyarak kat kat şeklinde pasta yapabilirsiniz. Üstünü çikolata sosu veya meyveyle süsleyebilirsiniz.

2. Muzlu Dondurma Pasta: Dilimlenmiş muzları ve dondurmayı kat kat dizerek muzlu dondurma pastası yapabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak kırılmış bisküvi veya çikolata sosu da ekleyebilirsiniz.

3. Şekerpareli Dondurma Pasta: Hazırladığınız şekerparelerle taban oluşturduktan sonra dondurma katlarını ekleyebilirsiniz. Üzerini badem, fındık veya hindistan ceviziyle süsleyebilirsiniz.

4. Meyveli Dondurma Pasta: Dilimlenmiş meyveleri (çilek, böğürtlen, muz vb.) ve dondurmayı kat kat dizerek meyveli dondurma pastası yapabilirsiniz. Üstünü meyvelerle veya şurupla süsleyebilirsiniz.

5. Brownieli Dondurma Pasta: Brownie tabanı ve dondurma katmanlarıyla yapılan bu pasta oldukça lezzetlidir. Brownie tabanına dondurma katmanları ekleyip çikolata sosu veya fındıkla süsleyebilirsiniz.

Bu sadece birkaç örnektir; dondurma pastası yaparken hayal gücünüzü kullanarak farklı malzemeler ekleyebilir ve kendinize özgü tarifler deneyebilirsiniz.

Yaz mevsiminde içinizi ferahlatacak bir tatlı tarifini sizlerin beğenisine sunuyoruz. Hazırlanan pastayı dolapta saklamalısınız. Dış kısmı çikolata kaplamalı, içi yumuşacık dondurmalı olarak hazırlanan bu tarifi, deneyen herkes bağımlısı olacak. Kek kalıbında hazırlanıyor. Kısacık zamanda yapılan tatlıyı yaparken fırın kullanılmıyor. Özel günlerde, çocuklarınız istediğinde, çayın yanına ve yaz mevsiminde sıcaktan bunaldığınız anlarda bu harika tatlıyı yapabilirsiniz. Çikolatalı dışı ve iç kısmı ile beğeni toplayacak tarifin hem yapılışını, hem malzeme listesini, youtube kanalından alıntı videoda izleyerek öğrenebilirsiniz. Dilimler halinde kesilen tatlı son derece bereketli. Bir ölçü ile kocaman bir kalıp dolusu dondurma pastasını yapıp, isterseniz çikolatalı sos ile süsleyerek ikram edebilirsiniz. Bu tadına doyulmaz tarifi deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun.

Herkesi Şaşırtan Dondurma Pasta Tarifi 2

Herkesi Şaşırtan Pasta Malzemeler

  • Soğuk krema 400 ml
  • 300 ml yoğunlaştırılmış süt
  • Oreo 20 tane
  • 200 gr çikolata

Kek Kalıbında Dondurma Pasta Tarifi Yapılışı

Kaynak: TUBA ÖZMEN KOCAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu