Diyetler

Kolay diyet yemeği

Buharda hazırlanmış sebzeler ile 10 dak. metebolizma hızlandıran ,yağ yakan bu harika besleyici yemeği sizlerde hazırlayabilirsiniz.

Buhar da haşlanmış sebzeler…
Diyet yapan bir kişi olarak benim de diğer herkes gibi en büyük sorunum kuşkusuz, yemek hazırlama sıkıntısı, bu gerçekten sıkıntı, her gün sebze, meyve, yoğurt yeme. (normalde kabak ile aram iyi değildir, buharda pişirildiğinde nedense güzel oluyor)

  • 1 adet kabak – 35 Kalori
  • 1 adet havuç – 20 kalori
  • 1 adet ufak patates – 80 kalori

Kabakları ince dilimleyerek doğruyoruz, havuçları uzun şekilde rulo olarak doğruyoruz, patatesleri küp şeklinde doğruyoruz.
Bunların hepsini poşetimizin içine atıyoruz, biraz tuz, kekik, ve kırmızı biber (ben sevdiğim için bolca ekliyorum, yağ yakmada faydası var, bunu yazmıştık bir kaç gün önce) ekliyoruz. Poşetin ağzını kapatıyoruz ve poşeti 15-20 saniye sallayarak her şeyi birbirine karıştırıyoruz. Bu sayede içerisinde ki biberiyeler tamamen karışıyor.

Ardından mikrodalga’ya atıyoruz ve dakikayı 9,5 / 10 a ayarlıyoruz (bunu bulmam 3 denemeye mal oldu en uygun yumuşaklık ve tad bu dakikalarda oluyor) sıcaklığı 800 derece yapıyoruz ve bekliyoruz.

Zil sesini duyduğunuzda poşeti dikkat ile çıkartıyoruz ve ağzını dikkatlice açıyoruz ( içerisinde buhar olduğu için ilk açtığınızda elinizi yakmamaya özen gösterin)

Hepsini bir tabağa boşaltıyoruz bundan sonrası sizin hayal gücünüz, ben tavuk ekliyorum, bazen yoğurt ile yiyorum. Artık nasıl isterseniz.

Bu ürün ile sadece bunları yapmıyorsunuz, tavuk, balık vb. her şeyi yapabilme şansınız var poşetin üzerinde hepsinin sıcaklıkları ve dakikaları mevcut

Ürünün arkasında da zaten bir kaç tarif mevcut. Eğer zaman ile sıkıntınız var ise, diyet yaparken sadece meyve yemeklerinden sıkıldıysanız, sizde benim gibi bu harika buhar torbaları ile kendi tariflerinizi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu