Şal Modelleri

Kredi Kartı Şalı Nasıl Yapılır?

Örgü ipi ile tığla örülen şal örneğimizin yapımında kredi kartı kullanılıyor. O sebeple ismi Kredi kartı şalı dır. Yaratıcılıkta sınır tanımayan bayanların kredi kartı kullanarak yaptıkları şal modellerinden olan bu değişik ve kolay şal modelinin daha değişik modellerini sitemizde bulabilirsiniz.Kredi kartı yada cetvel kullanılarak yapılan bu değişik şal geçen senelerde gerçekten çok konuşulmuştu.

Bu kredi kartı ile yapılan ve yelpazeye benzeyen modelden çok örgü yapıldı kazaklar yoğunlukta. Ayrıntılı yapılışını sitemizde bulabileceğiniz kredi kartı şalının bu modelleri gerçekten görülmeye değer. Kredi kartından yapılan şal modelleri yelpaze şeklinde kredi kartı şalı modeli yani bu model, pıtırcık kredi kartı şalı modeli , çiçekli kredi kartı şalı modeli, gibi bir çok değişik şekillerde yapılan bu kredi kartı şalının değişik modellerini yapılışları ile sitemizde bulabilirsiniz.

Kredi Kartı Şalı Yapılışı

  • Resimde gördüğünüz köşe kısmından başlanıyor.
  • Dolamadan batılan kutucuklar örülürken birbirine geçiliyor.
  • Orta kısmında kredi kartına ipi dolayıp dibe iniyoruz.
  • 20 kez dolayıp indikten sonra üstüne 4 zincirle her bir ipe batıyoruz.
  • Sonraki sırada 4 zincirle dolamadan batılan kutucuklar geçip son sırasında bu kutucukların içine 3 zincirle dolamadan batılan 4 tane fıstık örüyoruz.
  • Farklı ve şık bir model olan kredi kartı şalı gelin şalı olarak da kullanılır.

Kredi Kartı Çiçek Şalı Yapılışı:

Üst kısmını tığ ile ister file ister değişik bir model ile yada sade olarak yapılan şal modelini ister üçgen olarak isterseniz dikdörtgen olarak yapıp istediğiniz boyda ve renklerde yaparak hazırladığınız şal modelini çiçeklerini yapıp birleştirerek yapıyoruz. İstediğiniz renklerde  ister kredi kartı ister cetvel yada oklava kullanılarak yapılan şalın çiçeklerinin sıklığı boyları ve renkleri tamamen sizler kalmış.

– Orta çiçek Yapılışı:

6 zincir ile yuvarlak ,sonraki sırada ise 2 zincir ara ile 6 boşluk oluşturulur. Sonraki sırada çiçek yaprakları en az 6 defa doldurulmalı yoksa güzel durmuyor. Yapılan kafeslere kredi kartı ile yapılan yapraklar ile tamamlanır çiçek. Üstlere yapılan sık iğneler ve aralara yapılan zinciler ile kredi kartı çiçekli şal modeli yapılır. İster şal isterseniz atkı yada istediğiniz örgülerde kullanabilirsiniz bu kredi kartı çiçek modelini. Eskiden annem ablamın çeyizine kart kullanarak yapmıştı aynı çiçek modelinden bir masa örtüsü tapmıştı . Ablamın hala kullandığı nı masa örtüsü gerçekten hiç eskimedi ve modeli de şıklığını hiç kaybetmedi.

3 Yorum

  1. 2 modelden sonra yapamadım, yardımcı olur musunuz LÜTFENNNNN. ŞAL ÇOK GÜZEL OLMUŞ….

  2. Şal çok güzel ama 2 modelden sonra yapamadım

  3. Kredi kartı ıle yapilan salin once teksira hâlinde mı orulur yokya hepsini beraber mi orulur yani ıki modelden sonra 3 model nasıl yapilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu