Bere Modelleri

Kulaklıklı Bere Modelleri Ve Yapılışı

Kış aylarında kullanılan kulaklıklı bayan şapka modeli şapka modellerinin içinde en kullanışlı olanlardır.  Bizde bu konuda sizler için en beğenilen modelleri bir araya getirmeye çalıştık.

Sakallı İpten Kulaklıklı Bere

Ön kısmına kürk yapılan bere modelleri son zamanlarda çok beğenilen gençlerin özellikle çok aradıkları şapka modellerindendir.  Bayanlar için hem şıklıklarını tamamlayıcı hem de soğuktan kullanmak için kullanılan ve örgü olarak yapılan şapka modellerinin yanına yapabileceğiniz eldiven yada atkı ile kış için hem kullanışlı  hem de çok şık kulaklıklı bayan şapka takımına sahip olabilirsiniz.

 

 

Desenli Renkli Kulaklıklı Bere

İnsanın kulakları üşür ise soğuğu daha fazla hissettiği ve daha çok üşüdüğü söylenir. İşte bu sebepten daha sıcak kalmak için seçilen bereler, şapkalar kulaklıklı olursa özellikle çocuklar üşümeyecektir. İlla almanıza gerek yok inanın kulaklıklı şapkanın yapılışı çok kolay. İp seçiminize ve şiş kalınlığınıza göre ilmek sayısını ayarlayabilirsiniz. Resimdeki ip orta kalınlık ve 2,5 no şiş. Resmi büyüterek ilmek sayılarını sayabilirsiniz. İlla bu desenden yapmanız gerekmiyor tek renkte harika oluyor. İsterseniz ipli şiş ile hiç dikişsiz de örebilirsiniz bu değişik kulaklıklı şapkayı

Tor Örgü Kulaklıklı Bayan Bere

Kış aylarının vazgeçilmezi şapka bere modellerinden bu en yeni kulaklıklı modelinin yapılışını paylaşmak istedim. İster büyükler için isterseniz de çocuklar için örebileceğiniz bu kulaklıklı modeli şık olduğu kadarda gerçekten tam koruyor soğuktan. Kulak, ense ve alını tamamen kapattığı için üşümenize olanak bırakmıyor. Yapılışına gelince bir çile ip ve 3 no şiş kullanacağız. Önce resimde görüldüğü gibi 8 ilmek ile başlayıp yanlardan dolam başlarında arttırarak 22 ilmek olana kadar tor öreceğiz. Sonra 17 ilmek atıp kulağın birini alıyoruz şişimize sonra 35 ilmek daha atıp diğer kulağı da şişe alıp son olarak 17 ilmek daha atıyoruz. Yani 17 ilmekler arkayı 35 ilmekte ön oluyor.İstediğimiz boya gelinceye kadar ördüğümüz şapkamızı tepe kısmına gelince en az 8 en çok 10 parçaya ayırıyoruz ve ilmek yemeye başlıyoruz yani bütün şapkalarda yaptığımız gibi ta ki 13 ilmek kalana kadar sonrada kesip dikiyoruz. Alın bölgesindeki 35 ilmeği şişe alıp istenilen boya gelene kasar tor örgü örüyoruz ve kesip dikiyoruz. İster taşlarla,çiçekler le,isterseniz de kurdele ile de süsleye bilirsiniz işte şapkamız hazır. Bu berenin ölçü büyükler içindir. Çocuklara örecekler ilmekleri azaltarak yapabilirler.

 

Kulaklıklı Tığ İşi Renkli Bere

Kış geldi. Bereler atkılar kullanılmaya yavaş yavaş başlandı. Renkli iplerden yani yaptığınız örgülerden kalan parça ipleri değerlendirebileceğiniz bu değişik tığ işi berenin yapılışının anlatıldığı resimleri de sizlerle paylaşıyorum. İsterseniz tepe kısmına ve kulaklık iplerine yapabileceğiniz bu değişik bere çok şık.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu