Lezzette Zirve Yapan İftar Yemeği Tarifi

Patatesli dış katmanı ile, muhteşem kıymalı iç malzemesi ile parmak yedirten yemek tarifini denemeyen pişman olur. O kadar kolay yapılan bir fırın yemeği, ilk kez deneyecekler bile, iftar sofrası için ustalar gibi yapabilir. Ramazan ayında olduğumuz, iftar tarifi olarak yada sahur tarifi olarak, değişik ve doyurucu tarifler arayanların, favori tarifleri arasına girecek bir iftar yemeği tarifi. Patatesli dış malzemeyi ve kıymalı iç malzemeyi hazırlıyoruz. Patatesli karışımdan biraz alıyoruz ve el ile açtıktan sonra, içine kıymalı malzemeden ekliyoruz. Dışını kapatarak fırın tepsisine diziyoruz. Hepsini bu şekilde hazırlıyoruz. Üzerine özel sos hazırlanıp dökülüyor. Son olarak üst kısmına bolca kaşar peyniri rendesi dökülen tarifi, pişmesi için fırına veriyoruz. Kızarana kadar pişiriyoruz. Ayrıntılı yapılışını, ayrıntılı ve tane tane MALZEME listesini youtube kanalının hazırladığı alıntı videoda izleyerek öğrenin diye video sizlerle.

Lezzette Zirve Yapan İftar Tarifi 3

Lezzette Zirve İftar Yemeği Yapılışı

Patatesli karışım ve kıymalı karışım hazırlandıktan sonra, küçük toplar halinde yapılıyor. Yapılan patates parçası elde açılıyor ve içine kıymalı karışım eklenip, patates kapatılıyor.

Lezzette Zirve Yapan İftar Tarifi 2

Hazırlanan köfteler fırın kabına yerleştiriliyor. Üzerine özel sos ve kaşar peyniri rendesi dökülen yemek pişmeye bırakılıyor. Yanına ikram edebileceğiniz erişte tarifi de sizlerle. Deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun.

Kaynak: Hayalimdeki Yemekler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu