Lif Patik Modeli

Lif Patik Modeli
A+
A-

Çeyizler için yapılabilecek hem kolay hemde şık bir örnek olan Lif Patik ile karşınızdayız. Lif patik modelinin yapılışını resimlerin yanında videoda o kadar güzel anlatmış ki emek sahibi eminin sizlerde kolayca yapabileceksiniz bu patik modelini.

Bu patiğin yapılışı adından anlaşılacağı gibi lif yapılışı ile aynı. Tığ ile yapılan lif patik, lif ipi ile yapılıyor. Bu lif patik modelini Elişi Dünyası’ndan sizler için alıntı yaptığımız bir model.

Patik yapılışına burun kısmından başlanıyor. Beş tane dolgu yapıldıktan sonra bir dolgu atlatılıp, önceki dolgu yanına batılıyor. Tıpkı lif yapar gibi. Asıl patiğin püf yapılışı ise yanlarda oluyor. Yanlar için sıra sonuna gelinince birle yandaki boşluklara batılıp dolgu yapılmaya devam ediliyor. Yanlarda ise bir dolgu fazla yapılarak burun kısmından itibaren, ayak ölçüsüne göre arttırma yapılıyor. Taki istenilen boya gelene kadar, sonrasında ise arttırma yapılmadan patik tamamlanıyor.

Zaten Elişi Dünyası’na ait olan videoyu izlerseniz kolayca yapacağınız bir patik modeli. Takıldığınız yeri sorarsanız yardımcı olmaya çalışırız. Kolay gelsin.

Diğer Tüm [button url=”https://renklihobi.com/lif-modelleri-arsivi/” target=”_blank” color=”#dd3333″]Lif Modelleri[/button] ve [button url=”https://renklihobi.com/sis-ile-patik-modelleri-ve-yapilisi/” target=”_blank” color=”#dd9933″]Patik Modelleri[/button]için Burayı Tıklayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.