Patik Modelleri

Lif Patik Modeli

Çeyizler için yapılabilecek hem kolay hemde şık bir örnek olan Lif Patik ile karşınızdayız. Lif patik modelinin yapılışını resimlerin yanında videoda o kadar güzel anlatmış ki emek sahibi eminin sizlerde kolayca yapabileceksiniz bu patik modelini.

Bu patiğin yapılışı adından anlaşılacağı gibi lif yapılışı ile aynı. Tığ ile yapılan lif patik, lif ipi ile yapılıyor. Bu lif patik modelini Elişi Dünyası’ndan sizler için alıntı yaptığımız bir model.

Patik yapılışına burun kısmından başlanıyor. Beş tane dolgu yapıldıktan sonra bir dolgu atlatılıp, önceki dolgu yanına batılıyor. Tıpkı lif yapar gibi. Asıl patiğin püf yapılışı ise yanlarda oluyor. Yanlar için sıra sonuna gelinince birle yandaki boşluklara batılıp dolgu yapılmaya devam ediliyor. Yanlarda ise bir dolgu fazla yapılarak burun kısmından itibaren, ayak ölçüsüne göre arttırma yapılıyor. Taki istenilen boya gelene kadar, sonrasında ise arttırma yapılmadan patik tamamlanıyor.

Zaten Elişi Dünyası’na ait olan videoyu izlerseniz kolayca yapacağınız bir patik modeli. Takıldığınız yeri sorarsanız yardımcı olmaya çalışırız. Kolay gelsin.

Diğer Tüm Lif Modelleri ve Patik Modelleriiçin Burayı Tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu