Burçlar

Mayıs Ayı Burç Yorumları

Mayıs ayına girmemiz ile en çok merak edilen sorulardan biri mayıs ayında burçları nelerin beklediği. Mayıs ayında ay tutulması varmı, hangi burç gerileyecek,hangi burç nasıl etkilenecek bütün soruların cevabı bu yazıda.

Koç Burcu -Mayıs Ayı
İnatçılığınız ile ün yapmış olduğunuzu iyi biliyorsunuz. Nisan ayındaki Ay tutulmasında sorunların artık bir şekilde önüne geçme isteğinizde yerden göğe kadar haklısınız.
Sizin için en büyük eksiklik sabırsızlık diyebiliriz. Mayıs ayında biraz daha temkinli olmanızı öneririz, özellikle iş yerindeki dostluklarınızı biraz daha iyi değerlendirmenizi öneririz. Ne de olsa ayın ilk günleri bir hayli ilginç geçecek gibi gözüküyor, şimdiden hatırlatalım. 5 Mayıs’ta Merkür ve Satürn, Boğa-Akrep aksı üstünde karşı karşıya geliyor. Aslında bu tarihte başlanan işler gereksiz aksiliklerle devam eder. Koç ve yükseleni Koç olanların tümü için geçerli.
9 Mayıs’ta Boğa burcundaki Yeni Ay ve Güneş tutulması, parasal konularda gereksiz harcamaları abartabileceğinizi vurguluyor. Evinizle ilgili eksiklikler bu ay gözünüzü yorabilir. Boş durmayı sevmediğinizi iyi biliyoruz. Enerjiniz her zaman yerinde fakat Mayıs ayının ilk haftası canınız fazla bir şey istemeyebilir, hatta düzenli yaptığınız günlük işlerinizi bile aksatabilirsiniz.
20 Mayıs’ta Merkür Uranüs ile 60 derecelik açı yapıyor. İki güçlü gezegenin flört ediyor olması, geçmişe şöyle bir bakıp özellikle 2011 ve 2012’de ne tecrübeler edindiğinizi düşündürecek. Fazla geçmişe takılan biri olmasanız da Uranüs ne de olsa bir şekilde kaos çıkarmayı seviyor.
25 Mayıs’ta Yay burcunda tam Ay tutulması gerçekleşiyor. Dengeleri hiç olmadığı kadar sarsabilir. Aile içi yanlış anlaşılmalar, anne veya aile büyüklerinden kadınlarla küçük söz düelloları yaşayabilirsiniz.
28 Mayıs’ta Venüs Jüpiter ile birleşiyor. Aşka zaman ayırmanın ve küçük inatlaşmaları bir kenara bırakmanın tam zamanı…

Boğa Burcu -Mayıs Ayı
Son aylarda hayata dair daha öz güveniniz yerinde hareket ediyorsunuz itiraf etmeseniz de. İşlerinize olan inancınız, sizi hayal kırıklığına uğratmıyor. Sizin için hem kariyer hem de özel hayatınızda güvende olma hissi çok önemli…
Bu ay da attığınız adımlarda son derece temkinli olmak isteyebilirsiniz, fakat size tavsiyem bu bağlamda kararlarınızdan şüphe etmemenizdir. Emin olma isteğinin sizi yavaşlattığını düşünüyorsanız eğer, fikir alışverişiyle de hızlanabileceğinizi hatırlatayım. Bu verdiğimiz örnek, özellikle ev yaşantınızla ilgili… Taşınma ile ilgili bir karar verdiyseniz, hemen harekete geçmeniz, hem maddi hem de zamanlama bakımından faydanıza olacaktır.
9 Mayıs’ta burcunuzda Yeni Ay ve Güneş tutulması gerçekleşecek. Hem olumlu hem de olumsuz gelişmeler karşınıza çıkabilir. Yeni Ay’la beraber kendinizi iyi hissedeceksiniz, benden söylemesi. Çünkü yeni başlangıçlar yapmak, size çok iyi gelecek. Fakat aynı zamanda burcunuzda gerçekleşen Güneş tutulmasına dikkat edin, olmadık yere gerginlik çıkartmak istemeyeceğinizi gayet iyi biliyoruz. Siz sakin ve yapıcı bir karaktere sahipsiniz.
20 Mayıs’ta Güneş İkizler burcuna geçiyor ve kariyer yaşamınızda bir yıldız gibi parlayacağınız günler geliyor. Kararlılığınızla ve işinize olan bağlılığınızla zaten göz dolduruyordunuz, şimdi de sosyal ilişkilerinizin yoğunlaşmasıyla daha da başarılı olabileceğinizi belirteyim.
25 Mayıs’ta Yay burcunda tam Ay tutulması meydana gelecek. Sizi mutlu ya da huzursuz edebilecek ani gelişmelerle yüz yüze kalabilirsiniz. Olayları lehinize çevirmek an meselesi diyebilirim. İnatçı bir kişilik yapısına sahip olduğunuzdan azimle savaşacaksınız. Ay, duyguları ön plana çıkaran bir gezegendir. Siz de hissiyata önem veren bir burç olduğunuz için duygusallaşmaktan hiçbir zaman korkmayın…

İkizler Burcu -Mayıs Ayı
Popülerliğinizin artacağı bir ay sizi bekliyor desek çok da yanılmayız herhalde. Arkadaşlık ilişkileriniz bir hayli gelişiyor, kendinize ayırdığınız vakit azalsa da pek şikâyetçi değilsiniz. Aynı anda birçok işi beraberinde yetiştirebilen bir yapıya sahip olduğunuzu iyi biliyoruz. Bu ay da yine yoğun bir gündeme sahip olabilirsiniz. Özellikle ayın ortası ve sonlarına doğru, iş yerinizde sizin organize edeceğiniz etkinliklerde başrolde olmanız, sorumluluk almakla ilgili kapasitenizi bir kez daha size gösterecektir. Ayrıca bu dönemde çok güvendiğiniz bir çalışma arkadaşınızın sizin hakkınızdaki söylemleri, canınızı bir hayli sıkabilir, bilginize.
9 Mayıs’ta Boğa burcunda Yeni Ay ve Güneş tutulması oluşacak. Sosyal yapınız biraz daha fazla ön plana çıkacak. Hatta bu döngüde konuşulan insan olacağınızı da söyleyebilirim. Fakat ani gelişen ikili diyaloglarla ilgili ufak sorunlar yaşayabilirsiniz. Rekabete bağlı olarak iş arkadaşlarınızla yaşadığınız çekişmeler, canınızı bir hayli sıkabilir. Fakat hemen adapte olabilen yapınız sayesinde çabuk atlatabileceksiniz.
Ayrıca 9 Mayıs’ta Mars ve Merkür de Boğa burcunda kavuşuyor. Boğa burcunun nitelikleri belirginleşecek, Mars’la enerji, Merkür’le iletişim ön plana çıkacak. Bu açı kariyer hayatınızı yakından ilgilendiriyor. Boğa burcunun karakteristik özelliği olan sabitlik ve güven isteği, çalışma hayatınızda çok daha fazla sabırlı ve azimli olabileceğinizi işaret ediyor. Mars ve Merkür’ün etkisiyle de enerji dolu ve girişken davranabileceksiniz.
28 Mayıs’ta Venüs Jüpiter ile birleşince sizin için aşk dolu günlerin başlayabileceğinin müjdesini şimdiden vermek isterim. Başarı, sizi her platformda bir adım öne taşıyor. Aşkta da kazanabileceğiniz bir ay, gelişmeleri sabırla izleyin, ummadığınız bir döngüde kendinizi mutlu hissedeceğiniz yerde olacaksınız.

Yengeç Burcu -Mayıs Ayı
Hassas ve biraz kuruntulu bir yapıya sahip olduğunuzu siz de gayet iyi biliyorsunuz. Olayların ayrıntılarına fazlasıyla takıldığınız için zaman kaybedip moralinizi bozuyorsunuz. Oysaki geçtiğimiz aylarda yaşadığınız tecrübelerden çabuk hareket etmeniz gerektiğini ve kararlı, cesur davranmanızın zamanı geldiğini anlıyorsunuz.
Bu ay hareketleneceksiniz. Gerek kariyer gerek se özel yaşantınızda yeni gelişmeler meydana gelebilir. 5 Mayıs’ta Merkür ve Satürn, Boğa-Akrep aksı üstünde karşı karşıya gelecek. Eğer yeni iş girişimleriniz varsa, bu döngüde biraz daha dikkatli olmanız gerekebilir. Satürn sorumlulukları arttıracak ve istikrar odaklı sizi yönlendirecektir. Bu bağlamda aldığınız yeni sorumlulukların ağırlığıyla kendinizi zorda hissetmeniz olası fakat Merkür sayesinde zekice adımlarınız olacaktır. Özellikle çalışma arkadaşlarınızla ay sonuna doğru yaptığınız ortak çalışma, sizi tatmin edecek. Kendinize güvenerek verdiğiniz kararlardan, pişman olmadığınızı somut olarak göreceksiniz.
9 Mayıs’ta Satürn, Yeni Ay ve Güneş’e karşı hareket ediyor. Yakın çevrenizden alabileceğiniz duyumlar, sizi oldukça şaşırtabilir. Sakinliğinizi korumanız gerekiyor. Duygularınızın sizi yönlendirdiği bir hayata sahip olduğunuzu biz de çok iyi biliyoruz fakat aile bireylerinizle ilgili değişimler sizi bu kadar etkilememeli.
28 Mayıs’ta Venüs Jüpiter ile bir araya geliyor. Aşka artık hak ettiği ilgiyi ve zamanı gösterin. Sizden yakın alaka bekleyenler var ve siz kişilik yapısı itibari ile kimseyi kırmak istemeyeceksiniz. Bu arada da sevgilinizi ihmal etmemek için gerektiği kadar hızlı hareket etmeye özen gösterin. Yapınız itibari ile aşk olmadan kendinizi yalnız hissediyorsunuz, güven duygusuyla örülmüş bir ilişkinin varlığı, sizin için fazlasıyla değerli. Bu bağlamda aşkı küstürmeden yoğun bir ayı da karşılayabileceğinizin bilincinde olmanızı tavsiye ediyorum.

Mayıs ayında -Aslan burcu…
Önder bir kişilik yapısına sahipsiniz. Çevrenizdeki insanların sorumluluğunu da üstünüze almayı seviyorsunuz çünkü onların da hayatlarında söz sahibi olmak istiyorsunuz. Otoritenizin sağlamlığını ve devamlılığını korumak, yaşamınızda önem verdiğiniz bir detay…
Mayıs ayında tam da arzu ettiğiniz gündemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle işinizle alakalı ayrıntı vermemiz gerekirse, bu ayki girişimleriniz çok cesaret verici… Ekip arkadaşlarınız da sizden aldıkları güvenle yanınızda yer alacaktır. 9 Mayıs’ta Mars ve Merkür Boğa burcunda bir araya gelecek ve bu açı sizi mutlu edecek. Merkür’le iletişim ön plana çıkarken, Mars’la da yüksek enerji açığa çıkacak. Yani baş etmesi biraz zor olacak. Gün içinde hiç durmaksızın faal olduğunuzu, gün bitimi değerlendirmesini yaparken anlayacak ve biraz yorgun ama mutlu hissedeceksiniz.
Güneş 20 Mayıs’ta İkizler burcuna geçiş yapıyor. Çok önem verdiğiniz bazı görüşmeleriniz bu döneme denk gelirse, kendinizi rahat hissetmenizi önerebilirim çünkü kurduğunuz güzel cümlelerle gayet ikna edici olacaksınız. Kendinizi iyi hissettiğinizde, etrafınıza saçtığınız ışık göz kamaştırıcı… Yaza girerken enerjinizin bu denli olumlu oluşu, ev yaşantınızı da yakından ilgilendiriyor. Aileniz sizdeki bu değişimi görmezden gelemez. Onlara zaman ayırmak, bu yoğun ayda yapabileceğiniz en iyi şey… Buna fırsatınız da olacaktır, yakın aile bireylerinin özel günleri ardı ardına bu aya denk gelebilir. Onlar için özel hediyeler seçeceğinizi şimdiden söyleyelim.
Yapabileceğiniz bir ikinci en iyi şey de biraz dinlenebilmek… 26 Mayıs’ta Güneş Neptün ile kare açı yapacak. Uzun çalışma saatlerinden sonra kendinize vakit ayırmayı siz de hak ediyor olmalısınız. Tavsiyeme kulak vermelisiniz çünkü enerjinizin düşmesini istemeyecek kadar kontrolü elde tutmayı seven bir karaktere sahip olduğunuzu siz de çok iyi biliyorsunuz.

Mayıs ayında -Başak burcu…
Geçtiğimiz aylarda yönetici gezegeniniz Merkür’ün geri hareketi sizi fazlasıyla etkiledi desek yanlış olmaz. Gerek iletişimde gerekse kariyerinizde çeşitli karışıklıklar baş göstermiş olabilir. Yaşadığınız yanlış anlaşılmaların sayısı da arttı. Bu sebeple zor anlar atlattınız. Ayrıca dalgınlık ve unutkanlıktan da işleriniz bir nebze aksadı. Fakat yaşadıklarınızdan yanınıza kar kalan bir çok tecrübe olduğunu da biliyorsunuz. Siz her olaydan faydalı bir sonuç çıkarabilecek kadar temkinlisiniz ve ayrıntılara da ayrıca önem verirsiniz.
Mayıs ayında da yine tecrübelerinizin değerini anlayabileceğiniz gelişmeler yaşayabileceğinizi söyleyebilirim. 20 Mayıs’ta Merkür ve Uranüs 60 derecelik açı yapacak. Bu açı, geçmişin değerli olduğunu hatırlatacak. Geçmişten çıkarttığınız derslerle, bu dönemde yol almak isteyebilirsiniz. Özellikle kariyerinizde daha sağlam adımlar atmanız gerektiğini düşündürecek yeni bir gündem karşınıza çıkacak. Bu sefer kontrol daha çok sizin elinizde olacak, bilginize.
Ayın sonlarına doğru, 25 Mayıs’ta Yay burcundaki tam Ay tutulması, yaşamınızı baştan aşağı sorgulamanıza sebep olabilir. Siz eleştiriye meraklı bir burca sahipsiniz, gerek özel yaşantınızda gerekse işyerinizde sırf bu sebepten çekişmeler yaşıyor olabilirsiniz. Her konuya hâkim olmakla ilgili olarak bu kadar kendinizi zorlamanız doğru mu, bir kez daha düşünün derim. Çünkü sorumlulukları dağıtabileceğiniz ve her zaman güvenebileceğiniz iş arkadaşlarınız olduğunu fark etmelisiniz. Sizin de içinde yer aldığınız bir proje ile ilgili olarak gereksiz yere strese kapıldığınızda, bu söylediğimiz detayı hatırlayabilirsiniz.
28 Mayıs’ta Venüs ve Jüpiter birleşiyor, işte size fırsat… Hayatın sadece çalışmaktan ibaret olmadığını anlamanız için gökyüzü de adeta size yardım edecek. Aşk, kendi zamanını yaratacaktır.

Mayıs ayında -Terazi burcu…
Karşınıza çıkan olayları tartıp biçip öyle harekete geçme taraftarısınız, bu bağlamda dengeleri kurma konusunda hassas olduğunuzu söyleyebilirim. Mevsimsel olarak doğanın değişim geçirdiği ve dengelerin değiştiği bir döngüye sahipsiniz. Her konu için istikrar arayışınız, kişilik yapınızdan kaynaklanıyor biraz da. Fakat dengeyi ararken de çevrenizdeki olaylardan en çok etkilenen yine siz oluyorsunuz.
Mayıs ayında kaygılarınızdan bir nebze olsun kurtulmanızı tavsiye ederim. Özellikle aile büyüklerinizin sağlık durumlarıyla ilgili gereksiz yere evham yapmanız, bu ayki sıkıntılı olabilecek günlerin nedeni diyebiliriz. Onların sağlık kontrollerini yaptırmak için zaman harcamak isteyebilirsiniz.
9 Mayıs’ta Mars ve Merkür Boğa burcunda… Sizi zorlayabilecek bir açı olduğunu baştan söylemek zorundayım çünkü radikal kararlar sonucunda köklü değişimler yaşayabilirsiniz. Eğer kendi içinizde dengeleri kurmakta zorlanırsanız, sonradan tekrar toparlamak daha da zor olabilir.
Fakat endişelenmenizi istemem çünkü 20 Mayıs’ta Güneş İkizler burcuna geçecek. Evde geçirdiğiniz vakit daha da azalabilir ama halinizden memnun olacaksınız. Arkadaş çevrenizi genişletmek isterken, sahip olduğunuz değerli dostluklarınızı da arka plana atmak istemeyeceksiniz. Her ne kadar dengenin burcu olarak bilinseniz de içinizde yaşadığınız tüm dengesizlikleri gayet iyi biliyoruz. Şefkatli ve hassas oluşunuz, size hiçbir zaman zarar vermeyecektir, meraklanmayın ama dengesizliklerinizle yaşamayı da öğrenmeye çalışın.
Mayıs ayında çalışma arkadaşlarınızı bir araya getirme konusundaki hünerleriniz takdir toplayacaktır. Karşınıza çıkabilecek aksilikler nedeniyle kaygılanmayı bir kenara atmanız gerektiğini yine hatırlatmak isterim.

Mayıs ayında -Akrep burcu…

Geçtiğimiz aylarda bilge disiplin gezegeni Satürn’ün burcunuzdaki gerilemesi aklınızı bir hayli karıştırmış olmalı. Özellikle günlük rutin işlerinizde bir tıkanma yaşamış olabilirsiniz ve gün içinde bir yavaşlama bariz bir şekilde kendini göstermiş olabilir. Fakat mevsimin uyanışıyla artık toparlanmanız gerektiğini siz de fark ediyorsunuz.
Duygusal savaşçı bir burç olduğunuzu biliyorsunuz. Sezgilerinizin rehberliğine her zaman güvendiniz, haklı olarak. Bu ay da duygularınız baskın gelebilir fakat kendinizi eleştirmeden önce olayları bir daha değerlendirmenizi şiddetle tavsiye ederim. Özellikle çok güvendiğiniz yakın bir arkadaşınızın size olan tutumunu, kendi hatanızmış gibi değerlendirmeniz bir haksızlık olacaktır. Sevdiklerinizin de hata yapabileceğini, aldığınız duyumlardan geç de olsa anlayabilirsiniz.
25 Mayıs’ta Yay burcunda tam Ay tutulması var. Tutkuların burcu olarak bilindiğiniz için bu döngüde duygularınızın baskınlıyla baş edemeyeceğinizi söylemek isterim. Kendinizi fazla zorlamadan hissiyatınızın gösterdiği yolda ilerlemeye çalışın ki çok yorulmayın.
26 Mayıs’ta Güneş ve Neptün kare açı yaptığında, evinize ayırdığınız vakti çoğaltmak isteyebilirsiniz. Zaten kendinize vakit ayırabildiğinizde sizden mutlusu yoktur. Fırsatları değerlendirdiğinizde size katılmak isteyecek aile üyeleri de olabilir. Birlikte program yapabileceğiniz bir ay…
28 Mayıs’ta Venüs Jüpiter ile birleşiyor. Aşk zamanının geldiğini ve güçlü tutkularınızın esiri olmakta hiçbir sakınca olmayacağını vurgulayalım. Mevsimin uyanışıyla siz de atağa kalkmak ve yaşadığınız telaşları, kaygıları bir kenara bırakarak küllerinizden doğmak isteyeceksiniz. Fakat burcunuzdaki Satürn gerilemesi devam ederken, aşkı da yeniden öğrenmenin mümkün olabileceğini deneyimleyebilirsiniz. Aşkta doyuma ulaşabileceğiniz bir Mayıs ayı kapınızda desem pek de yanılmam.

Mayıs ayında -Yay burcu…

Mayıs ayı sizin için duygusal gelgitlerle dolu geçebilir. Siz içtenliğinizle ve iyimser oluşunuzla bilinen bir burçsunuz. Bu bağlamda hissiyatınızın yükseldiğini yakın çevrenizden gizlemeniz biraz zor olabilir. Hatta aile bireylerinizle uzun soluklu konuşmalarınız gündeminizi meşgul edebilir. Hissettiklerini doğru yansıtma yeteneğiniz yadsınamayacak kadar iyi diyebiliriz. Fakat bu bağlamda değer verdiğiniz aile büyüklerinizle fikir ayrılığına düşebilirsiniz. Biraz alttan almayı başarabildiğinizde, her şey tatlıya bağlanacaktır.
Ayın başlarında, 9 Mayıs’ta Mars ve Merkür Boğa burcunda birleşecek. Başlangıçların her zaman sancılı olabileceğini sizden daha iyi bilen bir burç yoktur herhalde. Koşulların sizi zorlaması sizi yıldırmayacak, yönetici gezegeniniz Jüpiter’in şans faktörü de yanınızda olduğu sürece korkunuz yok. Ama yine de kimi zaman kaygıya kapılmanız olası. Mevzu bahis aileniz olunca çok fevri ve hassas olabiliyorsunuz.
20 Mayıs’ta Merkür Uranüs ile 60 derecelik açı yapacak, bu döneme biraz dikkat edin. Geçmişte yapmış olduğunuz hatalara takılı kalmak, sizi tekrar hataya düşürebilir. Oysaki tecrübelerinizden olumlu bir şekilde faydalanacağınızı siz de iyi biliyorsunuz. Bu açı kariyer yaşantınızı yakından ilgilendiriyor, ayın sonlarına doğru alabileceğiniz yeni bir iş teklifi, güven kavramını tekrar değerlendirmeye almanıza neden olacak gibi gözüküyor.
25 Mayıs’ta burcunuzda tam Ay tutulması olacak. Artık bu dönemde yorgunsanız, savaşmanın da pek bir manası yok… Kendinizi biraz zamanın akışına bırakın, kabaran duygularınızın önüne ket vuramayacaksınız. Ayrıca bu döngüdeki kararlarınız tamamen duygularınızın tesiriyle hayata geçebilir. Eğer emin değilseniz ısrarcı davranmayın. Olacakların önüne geçemeyeceğiniz zaman dilimleri de olabileceğini size hatırlatırım.

Mayıs ayında -Oğlak burcu…

Yaşamınızın her evresinde planlı adım atmayı seven bir karaktere sahip olduğunuzu biliyoruz. İstikrarlı ve başarılı olma isteği, kararlarınızda her zaman baskın gelmiştir. Mayıs ayında da yeni girişimlerinizle konuşulabilirsiniz. Özellikle yeni bir sektöre girme kararınızla bu ay gözleri üzerinize toplayabilirsiniz. Her zamanki tecrübelerinizden farklı bir alan olması, sizi hem endişelendirecek hem de heyecanlandıracaktır.
20 Mayıs’ta Güneş İkizler burcunda… Toplum içerisindeki prestijinize ne kadar değer verdiğinizi bilmeyen de yoktur. Bu döngüde kendinizle gurur duyabilirsiniz çünkü daha sosyal olacak ve kafanıza koyduğunuz hedefler hususunda daha cesaretli, kararlı davranacaksınız. İş yerinizde önünüze hiç olmadığı kadar net bir fırsat çıkacak ve bu noktada zaman kaybetmeden yüksek egonuza güvenmelisiniz.
25 Mayıs’ta Yay burcundaki tam Ay tutulması, sizin pek alışık olmadığınız bir yanınızı ortaya çıkarabilir. Her zaman mantığınızla karar verirken, bu dönemde duygularınız sizi yönetecek. Hiç şaşırmayın ve uyum sağlayın. Siz ciddiliğinizle ün saldığınız için kendinizi bu süreçte tanımlamanız biraz zor olabilir ama hayatın neler getireceğini bilememenizin verdiği heyecan da paha biçilemez olmalı, ne dersiniz?
28 Mayıs’ta Venüs ve Jüpiter’in birleşmesi, çoğu zaman ihmal ettiğiniz ilişkilerinizi size hatırlatacak. Her zaman bu kadar tutucu ve güçlü bir iradeye sahip olmak zorunda olmadığınızı artık fark edin. Ayrıca bu ay ihmalkârlık nedeniyle kayıplar yaşayabileceğiniz uyarısını şimdiden size vermek isteriz. Ayın sonlarında yaşayabileceğiniz bu gündem, bazı hatalar yaptığınızı size göstermiş olacak.
Zaman geç olmadan evinizle ilgili detaylarla ve sevgilinizle yakından alakadar olmaya başlayın derim. Çünkü siz kaybetmeyi pek hazmedemeyen bir kişilik yapısına sahipsiniz. Gerek kariyer gerek se özel yaşantınızda başarılarınızla konuşulmak, bu ay da öncelikleriniz arasında yer alacaktır.

Mayıs ayında -Kova burcu…

Değişken ve özgürlüğünüze düşkün karakter yapınızla her zaman dikkat çekersiniz. Dostluğa verdiğiniz önem de biliniyor, bu bağlamda son derece mutlu olabileceğiniz büyük aile toplantıları Mayıs ayında gündeminizi doldurabilir. Tek yapmanız gereken, değer verdiğiniz insanlar için özgürlüğünüzü kimi zaman biraz arka plana bırakmayı denemek; bu ayki tavsiyemi dikkate almanızı öneriyorum. Çünkü karşınıza tercih yapmanız gereken durumlar çıkacaktır. Ailenizden yana bir tutumda olmanız, önceliklerinizin doğruluğunu size yeniden gösterecek.
9 Mayıs’ta Mars ve Merkür Boğa burcunda birleşecek. Mars’la enerjiniz yükselirken, Merkür’le de ticari zekanız ön plana çıkacaktır. Bu döngünün olumlu etkilerinden faydalanarak yatırımlarınızı çoğaltabilirsiniz. Fakat fazla fevri davranmamaya özen gösterin. Siz kişilik yapısı olarak değişimler söz konusuysa ön saflarda yer almak istersiniz fakat radikal ekonomik adımlar atarken bu şekilde yol alırsanız, zararlı çıkabileceğiniz tehlikesini size hatırlatmak isterim.
26 Mayıs’ta Güneş Neptün ile kare açı yapacak. Yorgun bünyeniz artık özel bir alaka bekliyor, kendinize bakım yapmak için harcamalarınız olabilir. Bol bol kendinizle vakit geçirmek, size hiç olmadığı kadar iyi gelecektir. Hatta bu bağlamda ay sonuna doğru yakın çevrenizle kısa bir tatil planı yapabileceğiniz müjdesini size verebiliriz. Bağımsızlığınıza son derece düşkün bir yapıda olduğunuz için topluca yapılan organizasyonlarda uyum sağlamakta zorlanabiliyorsunuz.
Karar mercii olma çabası, yakın arkadaşlarınızla aranızı bozmaya başlayabilir. Dostluğa verdiğiniz önem biliniyor fakat her konu hakkında ön planda olma çabanız pek hoş karşılanmayabilir. Yine de yaza girerken bolca sosyalleşebileceğiniz bir Mayıs ayı yaşayabileceğinizi belirtmeliyim. Keyfini çıkarın.

Mayıs ayında -Balık burcu…

Arkadaşlığa çok önem verdiğinizi ve yapılan hataları affetmekte son derece zorlandığınızı gayet iyi biliyoruz. Geçtiğimiz aylarda burcunuzda gerileyen Merkür sizi fazlasıyla zorlamıştı. İletişim evi olarak da bilinen Merkür, fazla alıngan ve hassas olan yapınızı bir adım daha ön plana çıkarmıştı. Bu sebeple ilişkileriniz zarar görmüş olabilir. Kendinizi kötü hissettiğiniz günler içinize de kapandığınızı söyleyebiliriz. Fakat Mayıs ayında her koşulda daha moralli olabileceğinizi söylemeliyim.
20 Mayıs’ta Güneş İkizler burcuna geçiyor, uzun zamandır sosyal hayatınızda biraz geri planda kaldığınızı düşünüyorsanız, sizin zamanınızın geldiği müjdesini verebilirim. Popülerliğinizin artmasıyla kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Bu ay hızlı bir sosyal yaşama sahip olmanın verdiği tatlı bir yorgunluk sizinle…
20 Mayıs’ta Merkür Uranüs ile 60 derecelik açı yapıyor. İki güçlü gezegenin bir araya gelmesi, geçmişle olan bağınızı güçlendirecektir. Sezgilerinizin doğruluğunu bilmeyen yok fakat duygularınıza kendinizi çok kaptırınca da yanlış kararlar verebiliyorsunuz. Bu bağlamda geçmiş tecrübelerden faydalanma zamanı diyelim. Çünkü yaşadıklarınıza birebir benzer olaylar yeniden karşınıza çıkabilir. Ayrıca aynı sorunlarla karşılaşmanızın nedenini de düşünmeden edemeyeceksiniz. Yakın bir arkadaşınızla bu düşüncelerinizi paylaşmanız olası…
28 Mayıs’ta Venüs ile Jüpiter bir araya geliyor, siz de bu döngüde özel yaşantınızla konuşulmak istiyorsunuz.
Sevgilinize olan bağlılığınız artacak ve takdir edilen, kıskanılan bir ilişkiye sahip olduğunuzu fark edeceksiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta, başkalarını mutlu etme çabası içerisindeyken kendi isteklerinizi arka planda tutmanız, uzun vadede isteksiz bir ruh hali içerisine girmenize sebep olacaktır. Şimdiden uyarımı dikkate almanızı tavsiye ederim. Mutlu ederken, mutlu olmayı da başarabilmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu