Mükemmel Vitamin Deposu Bazlama Tarifi

Mükemmel Vitamin Deposu Bazlama Tarifi
A+
A-

Ispanağı bu şekilde hazırlayarak özellikle çocuklara ıspanağı yedirebilirsiniz. Değişik tarifler sevenler ve değişik kahvaltılık tarifi arayanlar, evlerinde biraz ıspanak varsa bu harika tarifi yapabilir. Ispanağı pişirmeden, yıkanan ve doğranan ıspanağı bir kap içine aldıktan sonra, içine maya ve sütü ekleyerek makine yardımı ile bu malzemeleri iyice çırpıyoruz. Çırpılan malzemelerin içine diğer hamur malzemelerini ekledikten sonra, hamuru yoğurarak hazırlıyoruz. Hamurdan alınan parçalar açılarak hazırlanıyor. Hazırlanan yufkalar tava içine alınıyor ve her iki tarafı pişiriliyor. Pişen bazlamaların üzerine yağ sürebilirsiniz. Her şeyi ile çok beğenilecek olan bu kahvaltılık hamur işini sizlerde kolayca yapabilirsiniz. Ayrıntılı yapılışı, Nefis Sanal Lezzetler youtube kanalından alıntı video ile sizlerle.

Denemeniz Gereken Bazlama Tarifi Malzemeler

  • Ispanak 150 gr
  • Toz maya 1 paket
  • Ilık su 1 bardak
  • Ilık süt 1 bardak
  • Zeytin yağı 1 kaşık
  • 540 gr un
  • Tuz 1 kaşık

Ispanaklı Hamur İşi Tarifi Yapılışı

Yıkanan ıspanak, toz maya ve süt bir kaba alınarak makine ile azilir.

Evde Ispanak Varsa Denemeniz Gereken Bazlama Tarifi 2

Diğer hamur malzemeleri bu karışıma eklenerek tarifin hamuru hazırlanır.Evde Ispanak Varsa Denemeniz Gereken Bazlama Tarifi 3

Hazırlanan hamur parçalara ayrıldıktan sonra açılır.

Evde Ispanak Varsa Denemeniz Gereken Bazlama Tarifi 4

Açılan hamurlar tava içine alınarak pişirilir. Hazırlanan bazlamaların üzerine yağ sürüldükten sonra ikram edilir. Bu harika tarifi deneyecek herkese afiyet olsun.

Kaynak: Nefis Sanal Lezzetler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.