Hamur İşi Tarifleri

Okul Beslenmesine Buzluklara Şekilli Poğaça Tarifi

Okul beslenmesinde çeşitlilik önemlidir çünkü tek tip beslenme alışkanlığı hem sağlıksızdır hem de sıkıcı olabilir. Farklı poğaça çeşitleri okul beslenmesinde tercih edilebilir. Bunlar sadece örneklerdir. Çocukların sevdiği ve sağlıklı bir şekilde beslenmelerine yardımcı olacak farklı poğaça çeşitleri de eklenebilir. İşte bazı farklı poğaça önerileri:
– Peynirli poğaça: Peynirli poğaça protein açısından zengin bir seçenektir. İçerisindeki peynir, çocukların enerjik ve zinde kalmasına yardımcı olur.
– Patatesli poğaça: Patatesli poğaça çocukların sevdiği bir lezzettir. İçeriğinde yer alan patates de besleyicidir ve lifli yapısı sayesinde tokluk hissi verir.
– Zeytinli poğaça: Zeytinli poğaça antioksidan bakımından zengindir ve çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabilir.
– Ispanaklı poğaça: Ispanaklı poğaça içerisindeki ıspanak sayesinde çocukların demir ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur.
Okullar açıldı okul beslenme çantalarına ne yapılsa ne konulsa diye hanımlar arayış içine girildi. Muhteşem görüntüsüyle değişik mi değişik lezzetli mi lezzetli bir poğaça tarifini sizlerde okul beslenmeleri ne yapabilirim diye paylaşıyoruz. Tel poğaça ya da 8 poğaça olarak bilinen bu tarifi ben çok sevdim. Tel tel dökülen nar gibi Kızaran ve kabarık balon gibi olan bu hamur işini sadece okul beslenme çantaları için değil çayın olduğu bütün sofralar için ikramlık olarak hazırlayabilirsiniz. Ayrıca özellikle bütün ailenin bir arada olduğu pazar kahvaltı sofraları için ise kahvaltı tarifi olarak hazırlayabilirsiniz. Poğaçanın hazırlan dışındaki hamuru bir yere not alın dedim. Bu hamuru kullanarak daha değişik poğaça tarifleri ve açma tarifleri yapabilirsiniz. herkesin hazır aldığınızı sanacak. Bu hamur işini işinin iç malzemesi ne dilediğiniz gibi seçebilirsiniz. Üst kısmına isterseniz biraz çörekotu da serpebilirsiniz. Tarifin hem ayrıntılı malzeme listesini hemde yapılışını alıntı videoda izleyerek öğrenebilirsiniz. Herkesin beğeneceğini düşündüğüm ve herkesin çok yapacağını düşündüğüm bu kahvaltılık poğaça tarifini deneyecek herkese Şimdiden afiyet olsun.

Beslenme Çantasını Coşturacak Poğaça Tarifi 2

Okul Beslenmesine Şekilli Poğaça Tarifi Yapılışı

Kaynak: Hayalimdeki Yemekler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu