Örgüde Normal Kol Kesimi Video

Örgüde Normal Kol Kesimi Video
A+
A-

Örgüde kesim teknikleri oldukça kapsamlı ve biz sizlerle videolu kesim tekniklerini paylaşmaya devam ediyoruz. En çok kullanılan ve hemen her çeşit örgü kol kesimi olarak yapılan normal kol kesimini sizlere anlatmaya çalıştım ayrıca video ile daha kolay anlayacağınızdan emini. Kolay gelsin.

Örgüde Normal Kesim:
kol oyuğuna gelindiğinde genellikle 3,2,1 şeklinde iki taraftanda eksiltme yapılarak yuvarlak bir kesim yapılır. Sonra örgüye düz devam edilir. Omuza gelindiğinde ya ilmeklerin tamamı bir kerede, yada ilmeklerin yarısı bir kere kalanı sonraki sırada kesilerek omuzun eğimli olması sağlanır. Kol örülürken ise her 6 yada 8 sırada bir sağ ve soldan 1 er ilmek artırılarak kol genişletilir. Kol 3,2,1 kesilerek oyulur. Her 4 sırada bir sağ ve sol yandan 1 er ilmek eksiltilerek omuza gelindiğinde kalan ilmeğin önce yarısı sonra ortada kalan ilmekler kesilir.
Örgüde Düz Kesim:
Diğer adı düşük kol kesimde denilen bu kesim için, ön ve arkada kesim yapılmaz  düz örülür. Omuzda eğim için ilmeklerin önce yarısı sonra diğer sırada diğer yarısı kesilir.  Kol örülürken her 7- 8 sırada yanlardan birer ilmek artırarak yukarı doğru genişletilir örgü . kol altına önce 2- 2- 2 -2 şeklinde sağ ve soldan kesim yapıp sonrasında kalan ilmekler kesilir.

örgüde normal kol kesim video

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.