Poşette Pişen Köz Tadında Kestane Tarifi

Lezzeti tarifsiz kestaneyi birde bu şekilde pişirebilirsiniz. Kestane sevenlerin en büyük sorunu kestaneyi nasıl pişirecekleri oluyor. Hangi yöntemi denerseniz deneyin kestanenin içinin tam pişmesi biraz zor oluyor ya da kestane pişse de kabuğundan çıkma sorunu yaşanıyor. Şimdi sizlerle paylaşacağımız yöntemde ise bu sorunların hiçbirini yaşamadan ilik gibi pişmiş muhteşem kestane tarifi hazırlayabilirsiniz. Kestane nasıl pişirilir? sorusuna verilecek cevabımız burada.
Kestaneyi fırın poşetinde fırında pişirmek oldukça pratik ve denenmiş en kolay yöntemlerden bir tanesi. Fırın poşetinin içine kestanelerimizi kesikler atarak dolduruyoruz. Hepsi bu kadar!
Fırın poşetinin ağzını bağladıktan sonra üst kısmına delikler açmayı da unutmuyoruz. Bu şekilde hazırladığımız kestanelerimizi fırın tepsisinin içine yatırıp, pişmesi için fırına veriyoruz. Kısacık zamanda pişen kestanelerin kabuğundan çok kolay çıktığını, lokum gibi olduğunu sizlerde göreceksiniz. Ocakta pişirmek yerine saatlerce pişirme derdi ile uğraşmadan kestaneyi bu şekilde yaklaşan yeni yıl akşamı için sevdiklerinize ikram etmek için hazırlayabilirsiniz. İkramlık sofralar için özellikle kışın akşam sofralarında, çayın yanına hazırlayabileceğiniz kestaneleri fırın kullanarak kısacık zamanda pişirebilirsiniz. Üstelik fırın tepsisinde pişen kestaneler kuru da olmuyor. Poşetin içinde kendi buharıyla piştiği için sulu ve tazecik muhteşem lezzetli ile hazırlanmış oluyor. Hiç uğraşmadan bıçak ya da çatal yardımı ile kestane kabuğunun içinden kolayca çıkarıp servis tabağına alabilirsiniz. İsterseniz bu şekilde de servis tabağına koyarak sevdiklerinize ikram edebilirsiniz bu kolay ve lezzetli tarifi deneyeceklere şimdiden afiyet olsun.

Poşette Pişen Köz Tadı 1nda Kestane Tarifi

Poşette Pişen Kestane için Malzemeler

  • 750 g kestane
  • 4-5 yemek kaşığı su
  • 1 fırın poşeti

Köz Tadında Kestane Nasıl Pişirilir?

Kaynak Youtube: Nefis Sanal Lezzetler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu