Yelek Modelleri

Sadece Zincir Çekilerek Yapılan Panço Yelek Modeli

Tığ kullanılarak hazırlanan panço yelek modeli, hem görüntüsü hem de kolay yapılışı ile dikkatleri çeken trend örgü modellerinden bir tanesi. Yapılışında tığ kullanılan fakat örgü bittikten sonra sanki şiş ile örülmüş gibi duran bu güzel ve kullanışlı örgü modelini herkes hemen örmeli. Yaparken uzunluğunu dilediğiniz ölçüde ya da kullanacağınız şekilde hazırlayabilirsiniz. Eğer Kış mevsiminde ve soğuk havalarda daha çok kullanmayı düşünüyorsanız panço yeleğimizi bilek boylarına kadar uzunlukta hazırlayabilirsiniz. Kolları da düşük şekilde olduğu için kolları da biraz daha geniş olarak hazırlayabilirsiniz.
Yapılışı tek parça olarak hazırlanan ve bu şeklinde örülen panço yeleğimi tek parça halinde tamamlanıyor. Sadece örnek bittikten sonra kol kısmına alt kısımlardan bağlamak için iki tane ip örgü yaparak örgü tamamlayabilirsiniz. İddialı ve gösterişli iplerle yapılınca daha bir güzel duran, simli ya da pullu iplerle güzelliğine güzellik eklenen bu bayan örgü modelini eminim sizlerde çok seveceksiniz. Örneğin kolay yapılışını nerede nasıl örmeniz gerektiğini anlatan şemalar resimde ve videoda bulacaksınız.
Bu yapılış tekniğini kullanarak sizler de isterseniz çocuklar için yapacağınız örgülerde isterseniz büyükler için yapacağınız örgülerde bu güzel modeli uygulayabilirsiniz. Deneyecek herkese şimdiden kolay gelsin.

Sadece Zincir Çekilerek Yapılan Panço Yelek Modeli 1

Sadece Zincir Çekilerek Yapılan Yelek Örneği için Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • 10 numara orlon tığı
  • Makas
  • Orlon iğnesi
  • Tüm yelek modelleri bu linkte

Sadece Zincir Çekilerek Yapılan Yelek Modeli Yapılışı

Kaynak Youtube : Gülcan Volkan Duran

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu