Yelek Modelleri

Şala Çeyizlik Örgülere İddialı Yelek Modeli

2024 şiş örgü yelek örneklerinin en güzellerinden biri daha karşınızda. Bu tekniği kullanarak sizlerde birbirinden değişik ve farklı harika örgüler yapabilirsiniz. Bu örgüleri yaparken ihtiyacınıza ve beceri seviyenize bağlı olarak farklı örgü tekniklerini deneyebilirsiniz. Seçtiğiniz modeli, yününüzün rengine ve dokusuna uygun olarak seçmeyi unutmayın. Ayrıca, örgü modelini başlamadan önce küçük bir örnekle başlayarak denemeniz öneririm. Daha değişik fikir edinin diye çok gündemde olan örgü tekniklerinin bir kaçını sizlerle paylaşıyoruz.

Bükümlü Şiş Örgüsü:

Bu model, düzgün bir şekilde örülen ama yine de sade ve şık görünen bir örgü modelidir. İnce bir iplik ve uygun bir şiş seçerek kolayca örebilirsiniz.

Yaprak Desenli Örgü:

Yeleğinize hoş bir doku kazandırmak istiyorsanız, yaprak desenli bir örgü modeli seçebilirsiniz. Bu modelde genellikle artırma ve azaltmalar kullanılarak yaprak motifleri oluşturulur.

Ajurlu Örgü:

Ajur örgü, delikli desenleri içeren bir örgü tekniğidir. Çiçek ajuru veya basit bir ajur deseni seçerek, çeyiz yeleğinize hava katabilirsiniz.

Zigzag Desen:

Zigzag desenleri, yeleğinize dinamik bir görünüm kazandırabilir. Farklı renkleri kullanarak veya tek renkli bir iplikle örerek güzel bir zigzag deseni oluşturabilirsiniz.

Fantezi Dikişler:

Yeleğinizde farklı dikiş tekniklerini kullanarak ilginç desenler oluşturabilirsiniz. Örneğin, balıkçı kaburga dikişi veya ananas deseni gibi fantezi dikişler kullanabilirsiniz. Bu harika örneği öreceklere kolay gelsin.

Şala Çeyizlik Örgülere İddialı Yelek Modeli 3

Çeyizlik Örgülere Yelek Örneği İçin Malzemeler

İnce yün ip

3 yada 3,5 numara şiş

Orlon iğnesi

Yelek düğmeleri

Makas

Zarif Ve İddialı Yelek Modeli Yapılışı

Kaynak Youtube: Yagmurun hobileri

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu