Sararan yastık nasıl temizlenir ve yastık nasıl yıkanır?

Sararan yastık nasıl temizlenir ve yastık nasıl yıkanır?
A+
A-

Özellikle yaz aylarında yastıklar çok kirlenir ve sararır. Çok terleme sonucu ve sağlık sorunları yüzünden ağız akmasından kirlenen yastıkları yıkamak, sararan yastıkları temizleme ve yeni alınmış gi i nasıl yaparsınız onu sizler le paylaşıyorum. Alalı bir senen bile olmadan kirlenmiş ve yani yastıklarınızı temizlemenin çeşitli yöntemleri var. Yeni alıp çok para harcayacağınızı pratik bir yöntem ile tertemiz olacak yastıklarınız.

 Sararan Yastıkları Temizlemek için:

  • 1 bardak oksijenli su
  • yarım bardak sirke
  • yarım bardak boraks
  • 1 bardak çamaşır deterjanı

Sararmış Yastıkları Temizleme:

Yatık geniş leğende içine sirke ve oksijenli su da en az 2 saat bekletilir. Sonra çamaşır deterjanını ve boraksı eklenir karışıma , Makinenin en uzun programında yıkanarak yastıklar kurumaya bırakılır.

Elyaf yastık nasıl yıkanır?

Kuş tüyü, Elyaf yastıklarınızı da yıkayabilirsiniz. elyafa çabuk yıkanır ve çabuk kurur. Sadece mikro yastıklar yıkanmıyor. Onlarında dışında bulunan kılıfları yıkanarak yastık temizliği sağlanır. Elyaf yastığı üzerindeki talimata göre yıkayabilirsiniz. Ama 60 derecenin altında yıkanırsa yastık tam temiz olmuyor. Yıkanan yastık bol güneşte 1 günde kurutulup, kabartmaya gerek kalmadan elyaf kurudukça kendi kendine kabaracaktır ve ilk gün ki gibi temiz ve kabarık olacaktır. Ütünüzü temizlemek için ütü temizliği konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.