Şeker Kullanmadan Ev Yapımı Dondurma Tarifi

Şeker Kullanmadan Ev Yapımı Dondurma Tarifi
A+
A-

Evde yapılan şekersiz dondurma birçok farklı şekilde yapılabilir.  Ayrıca süt yerine badem sütü, Hindistan cevizi sütü veya diğer bitkisel sütler kullanarak da şeker oranını azaltabilirsiniz. Bununla birlikte, evde yapılan şeker oranı düşük dondurmaların kıvamı, işlenmiş dondurmalar kadar yoğun olmayabilir. Bu nedenle, evde dondurma yaparken dikkatli bir şekilde tarifi takip etmek, uygun malzemeleri kullanmak ve dondurmaya istediğiniz kıvamı vermek için gereken süre boyunca dondurmayı karıştırmak önemlidir.

Yaz geldi artık. Dondurma sezonunun açılması ile evde dondurma yapılmaya başlayabilirsiniz. Hazır almak yerine evinizin hijyeninde, çok az malzeme kullanarak kutular dolusu çilekli dondurma yapabilirsiniz. Bu dondurma tarifinin içinde yaparken şeker kullanılmıyor. O kadar lezzetli oluyor ki içinde şeker olmadığına kimse inanmayacak. Sadece 10 dakikanızı ayırarak bu harika tatlı tarifini yapabilirsiniz. Bu ara çilek bol var. Çilek mevsimini yaşadığımız bu günlerde çilekli dondurmayı yapıp çocuklara verebilirsiniz. Sıcakların bastırmaya başladığı bu günlerde, iftardan sonra ikram edebilirsiniz. Parmak yedirten lezzeti ile damak çatlatan bu tarifin ayrıntılı yapılışını, youtube kanalından alıntı video ile sizlerle.

Hazıra Rakip Şekersiz Dondurma Tarifi Malzemeler

  • 500 gr çilek
  • Süt 1 küçük bardak
  • 1 kutu krema
  • Bal 2 kaşık
  • Biraz Çikolata sos

Şeker Kullanmadan Dondurma Tarifi Yapılışı

Hazıra Rakip Evde Şekersiz Dondurma Tarif 2i

Çilekleri yıkayıp makine içine alıyoruz. İçine kremayı ve balı boşaltıp iyice çırpıyoruz.

Hazıra Rakip Evde Şekersiz Dondurma Tarifi 1

Hazırlanan tatlıyı bir borcam içine döküyoruz. Burada yine makine ile en az 2 dakika daha çırpılan dondurmanın üst kısmını kapattıktan sonra, dinlenmeye bırakıyoruz. Çikolata sosuna batırılan tatlıyı ikram edebilirsiniz. Herkese şimdiden afiyet olsun.

Kaynak: Huzurlu Mutfak

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.