Renkli Hobi - Falanca Portal

Taşlı Ayıcık Bere Yapılışı – Derya Baykal

  • SON GÜNCELLEME :
  • 13 Nisan 2018
Taşlı Ayıcık Bere Yapılışı – Derya Baykal

Örgü Modelleri Bere Modelleri konusunda beğeneceğinizi düşündüğümüz Taşlı Ayıcık Bere Yapılışı – Derya Baykal tarifimiz ile karşınızdayız.

Ben oğlum için örmüştüm bu ayıcıklı bereyi. Derya baykal genç kızlar kız çocukları için harika ayıcıklı bere yapmış bayıldım doğrusu. Ben nisinalı ip ile dikişsiz olarak ördüm bu bereyi. 4 no şiş kullandım 54  ilmek ile başladım ve biraz 1 ters 1 düz lastik ördüm.  Sonra lastik birip örgüye geçince en az 6 ilmek daha arttırıyoruz.Ben resimde görüldüğü gibi araya krem ip ile ayının yüzünü yaptım, ama derya baykal daha farklı yapmıştı. Sonra istenilen boya gelince yaklaşık 18 sıra örüp, kesme işlemine geçtim. Büyükler için 50 sıra örmek kesmeye geçmek için yeterli oluyor.

Ben 5 ilmek örüp 1 kestim sonraki sırada 4 ördün kestim böylece bitirdim.Kalan 15 ilmeğin içersinde ipi geçirerek büzüyor ve berenin iç kısmına sabitliyoruz….. Küçük 2 parçada kulak örüp ekledim. Derya baykal sıra aralarına sonuna kadar straz taşlar eklemiş makina ile bayıldınm genç kızlar bayılacak bu straz taşlı ayıcıklı bereye.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ