Yelek Modelleri

Tereddütsüz Her Örgüde Kullanacağınız Yelek Modeli

2022 yelek modellerine damga vuracak, 2023 yelek örneklerin değilse çok yapılacak ağır ve gösterişli örgü modellerinden bir tanesi olan bir şiş örgü yelek örneği.  Şiş örgü modelini gören hemen örmek isteyecek. Yapılışı o kadar kolay ki, aklınıza gelen birçok örgüde kullanabileceğiniz bir örgü tekniği. Bu güzel modeli kullanarak hem kız bebekler için, hem erkek bebekler için, hem de anne yelek modellerinden, gelin yelek örnekleri ne kadar birçok örgü yapabilirsiniz.
Örneği kısacık zamanda yapıp hemen hazırlayabilirsiniz. Örneğimizde yaparken taban kısmında lastik örgü uygulamaya dikkat ediyoruz. Bu lastik örgüyü istediğiniz örgü tekniklerinden tercih edebilirsiniz. Fakat örnek son derece ağır olduğu için, bir ters bir düz lastik örgünün çok yakıştığını belirtmek isterim. Örneği yaparken ben sıkıldığınızda göre 3 buçuk 4 numara şişle de tercih edebilirsiniz. Örnek kendinden kabartmalı ve pofuduk duruşu ile dikkatleri çeken, muhteşem bir örgü modeli. Örneği yaparken modelin kuruluşunu örgünün ters yüzünden yapıyoruz. Bu sayede bence daha gösterişli oluyor.
ters yüzden kurulan örnekler içinde benim en beğendiğim en kolay yapılışı sahip olan bu örgüyü, yazık örgülerde kullanabilirsiniz. Yapılışında bolca ajur kullanıldığı için, yazık örgülerde şal modellerinden, etol modelleri ne kadar her modele çok yakışan örneği, yapacaklara kolay gelsin.
GÖRMELİSİNİZ: 1 Yumaktan 1 Günde Biten Dikişsiz Yelek Modeli

Tereddütsüz Her Örgüde Kullanacağınız Yelek Modeli 1

Her Örgüde Kullanacağınız Yelek Örneği Malzemeler

  • 3,5 numara şiş
  • Orta kalınlıkta ip
  • Makas
  • Düğmeler
  • Tüm yelek modelleri bu linkte

Tereddütsüz Yapılan Yelek Modeli Yapılışı

Kaynak Youtube: Menekşe Şahin Volkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu