Moda

Uzun Kollu Gelinlikler

Bir düğün organizasyonunda karar verilecek ilk şey ne mekan ne de davetiyedir, ilk karar verilecek şey kuşkusuz gelinlik modelidir. Gelin adayların bu önemli seçimlerinde, önlerine yüzlerce seçenek sunulur ve seçim zorlaşır. İşinizi zorlaştırmak istemeyiz ama çok tercih edilen prenses gelinlik modelleri alternatif bir seçenek de bizden; uzun kollu gelinlikler…

Uzun kollu gelinlikler, Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın düğününde uzun kollu gelinlik modeli tercih etmesiyle beraber adeta yeniden gelin adaylarının gözdesi oldu. Yakadan kollara inen transparan dantellerle hareketlendirilmiş gelinliğiyle herkesin gözlerini kamaştıran Prenses Kate, evliliği kadar gelinliği ile de kendinden söz ettirdi.

Uzun kollu gelinlik modelleri, gelinlikte masumiyet duygusunu ön plana çıkardığı ve asil bir görüntü yakaladığı için tercih ediliyor. Bu masum gelinlik modeline, yapacağınız iddialı bir makyaj ve gösterişli takılarınızla kadınsılık ekleyebilirsiniz. Dantelden oluşan kollar yanında tesettürlü gelinler için tamamen kapalı kol seçenekleri de mevcut. Bileğe kadar inen kollar yanında kapri kollar da bir seçenek olarak kataloglarda yerini alıyor. Uzun kollu gelinlikler kollarında fazlalığı olan ve kapatmak isteyen gelin adayları için de ideal. Gelinliğinizdeki uzun kollar bir göğüs, omuz ya da sırt dekoltesiyle birleştirdiğinizde çok güzel bir stil yakalayabilirsiniz. Bu tarz bir kesimle gerek kabarık gerekse düz etekler çok güzel gidiyor. Eğer gelinliğinizin üstünde yakaladığınız sadeliği aşağısında da korumak istiyorsanız bizim önerimiz düz inen etekler. Eğer hayallerinizi süsleyen daha gösterişli bir gelinlikse yine uzun kolları kullanıp yanında kabarık bir etek modeli seçebilirsiniz. Belki bir çılgınlık yapıp uzun kollu gelinliğinizi mini bile tasarlayabilir, gelinliğinizin alt kısmındaki iddiayı, kapalı bir üstle dengeleyebilirsiniz. Gelinliğinizin kollarında işlemeler kullanabilir, onu hareketlendirebilirsiniz. Üstelik bu işlemeler kollarınızı olduğundan daha ince gösterecektir. Yerleri süpüren upuzun bir duvakla kombinlendiğinde harika sonuçlar veren bu gelinlik türüne bakmadan evlenmeyin.

 

Kollu gelinlik modellerini çok kapalı bulursanız, o zaman size tavsiyemiz dantelli gelinlik modelleri yada transparan gelinlik modelleridir. Her iki tarz da 2014 gelinlerin tercihi olacak gibi gözüküyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu