Yakası Kürklü Tor Hırka Modeli

Yakası Kürklü Tor Hırka Modeli
A+
A-

Yakası kürklü göz alıcı harika bir hırka modeli daha. Serin havalarda mevsim dönmelerinde dışarıda rahatlıkla kullanabileceğiniz yakası kürklü tor hırka modelini Serap Koçak hanımın örgüsü ve anlatımı ile sizlerle paylaşıyoruz. İlmek sayısını ayarlayarak istediğiniz beden için yapabileceğiniz yakası kürklü tor hırka modelini istediğiniz renklerde ve istediğiniz uzunlukta yapabilirsiniz. Kalın ip ve kalın şiş ile örüldüğünden kısa zamanda tamamlanan bu hırkayı örerken hiç sıkılmayacaksınız.

Yakası Kürklü Tor Hırka Modeli Yapılışı:

Örgüde toplam 8 yumak kullanılmakta. 12 no şiş ile Arka 50 ilmek, Önler 28 ilmek olarak başlanır. Arka 30 sıra haroşa örülüp, 35 sıranın sonunda kol sağdan ve soldan 1-2-3 şeklinde çoklu arttırma yapılır. Sonra 20 sıra daha yapılır.  Omuzda ise 4-4 şeklinde kesme yapılır. Aynı anda yaka kesimi için önce 10, sonra 2, 1 şeklinde  kesim yapılır.

Yakası Kürklü Tor Hırka ÖN:

yaka kesimi 4 -3- 2 -1 şeklinde yapılır. Ön patlar 3 ilmek geriye çevrilerek dikim yapılır.

Yakası Kürklü Tor Hırka KAPÜŞON:

65 ilmek başlanıp, 4 sıra sonrasında 3- 2 -1 olarak taraftan kesilir. 25 cm olduğunda ortadaki 10 ilmek örülerek sağındaki ve solundan 1er ilmek kesilerek tamamlanır. kol için bedenden ilmek alınarak kol örülür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.