Tatlı Tarifleri

Yapanın Pişman Olmayacağı Pişmeyen Pasta Tarifi

Pişmeyen pasta tarifleri içinde benim son zamanlarda gördüğüm hem gösterişli hem de en lezzetli tatlı tariflerinden bir tanesi daha. Bu tarifi yaparken size bisküvi gerekiyor. İsterseniz Petibör Bisküvi isterseniz Burçak bisküvi gibi değişik bisküvileri kullanabilirsiniz. Bu bisküvili kısım tatlının taban kısmını oluşturacak.
Tatlıyı yaparken yapmaya başlamadan önce taban kısmını hazırlamak için bisküvileri küçük parçalar halinde kesiyoruz. Kesilen parçalarımızı oklava yardımı ile iyice eziyoruz ve un haline getiriyoruz. Un haline getirdiğimiz bu bisküvi parçalarını kalıbınızın taban kısmına döküp bir bardak ya da değişik bir malzeme yardımı ile bastırarak sert bir hale getiriyoruz. Sonrasında ise üst kısmı için tencere içinde iki farklı muhallebimizi hazırlıyoruz. Bu muhallebilerimizi kepçe yardımı ile sırasıyla bir kakaolu bir sade den olmak üzere tatlımızın orta kısmına döküyoruz. Bütün iç malzemeyi bu şekilde döküyoruz. Dökülen iç malzemeden sonra tatlımızı dinlenmesi için bir kenara alıyoruz. Dinlenen tatlının üst kısmını süsledikten sonra kalıbı çıkarıp dilimleyerek sevdikleriniz ikram edebilirsiniz. Muhteşem görüntüsüyle ağızları sulandıran lezzeti damaklarda kalacak bu tatlı tarifini herkes kolayca deneyebilir.

Çok değişik ve ilk olarak göze hitap eden harika bir kek tarifi. Denemeyen içini görünce pişman olur tatlısını isterseniz porsiyonluk olarak isterseniz pasta olarak yapabilirsiniz. Hazırlanan tek hamur ile iki farklı renkte yapılan hamurun alt kısmına isterseniz burçak bisküvi yada petibör bisküvi ezip serebilirsiniz. Dilimlenince iç kısmının renkli ve şeritli görüntüsü herkesten tam not alıyor. Üst kısmına isterseniz çikolatalı sosu beyaz çikolata ile yada bitter çikolata ile hazırlayabilirsiniz. Yine üst kısmını meyve parçaları ile süsleyerek ikram edebilirsiniz.
Dakikalar içinde yapılan bu tatlı tarifinin hamurger kanalından Alıntı videoda yapılışını izleyerek deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun.

Yapanın Pişman Olmayacağı Görsel Pişmeyen Pasta Tarifi 1

 

Yapanın Pişman Olmayacağı Pişmeyen Pasta için Malzemeler

  • 1,5 paket burçak bisküvi
  • 3 dolu kaşık tereyağ
  • 1 bardak fındık
  • 600 gr labne peyniri
  • 200 ml krema
  • 1 dolu bardak şeker
  • 3 tane yumurta
  • 3 dolu kaşık nişasta
  • 1 vanilya

Yapanın Pişman Olmayacağı Pişmeyen Pasta Tarifi Yapılışı


Kaynak Youtube : Hamurger

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu