Çapraz Örgü Badi

Çapraz Örgü Badi
A+
A-

Çapraz ayrıntısı ile göz kamaştıran örgü badiyi istediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Yünlü ip ile kolları uzun yaparak kazak haline getirebileceğiniz bu değişik örgü badinin ayrıntılı yapılışını sizlerle paylaşıyorum.

Malzemeler  Mavi 3.5 numara örgü şişi

Arka/Ön: Şişe 134 ilmek atın. 96 sı-ra 1 düz, 1 ters örün. 1 sırada ilmek-lerin tümünü kesin. (2 adet) Göğüs: Şişe 30 ilmek atın. 124 sıra düz örgü örün. ilmeklerin tümünü 1 sırada kesin. (2 adet) Omuzlar: Şişe 108 ilmek atın. 10 sı-ra 1 düz, 1 ters olarak örün. 11. sıra-dan itibaren örgünün sol tarafından her dönüşte 4 ilmek eksik örerek dö-nün. (Bu dönüşler küçük delikler oluşturacaktır.) Bütün ilmekler tü-kendiğinde (65. sırada) ilmeklerin hepsini 4 sıra örün. Düzü düz, tersi ters örerek kesin. (2 adet) Birleştirme: Göğüs parçalarını bir-birinden 10 sıra kaydırarak, kol oyuntusunu oluşturacak şekilde ke-nardan 40 sırasını dikin.

Parçaları birbirine çaprazlayıp diğer tarafta da üstte kalan parça 10 sıra içeride olacak şekilde 40 sırasını dikin. Omuz parçalarının 10 sıra olan tarafını gö-ğüs parçasındaki 10 sıralık kol oyun-tusuna, üst göğüs parçasının yanını da omuz parçasının 20 ilmeğine 4 sı-ra içeriden (fırfırlı kısım üstte kalacak şekilde) dikin. Omuz parçasının diğer ucundan 24 ilmeklik kısmı alt göğüs parçasının yanına dikin. Omuz parçalarını arka-da 26 sıra üst üste bindirin. Ön ve ar-ka bedeni yanlarından dikin. Beden parçasıyla roba parçasını yan dikiş-lerini hizalayarak birbirine dikin.

Süsleme: Bedenin etek uçlarına, omuz parçalarının başlangıç ve bitiş uçlarına her ilmeğe 1 sık iğne ve 2 zincir çekerek fırfırlatın. Omuz parça-larında oluşturduğunuz deliklere, ro-banın arkada üst üste bindiği nokta-dan itibaren bir alttan bir üstten sa-ten kurdele geçirin. Kurdelenin uçla-rını koltuk altında dikin. Diğer uçlarını arkada fiyonk yapın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.