Genel Konular

YKS 2022 Taban ve Tavan Puanları Açıklandı! Tercih Ne Zaman?

2022 YKS sınavının ardından tercih yapacaklar için taban ve tavan puanları ÖSYM tarafından açıkladı. Duyuruda Üniversite ve bölümlerin kontenjanları yer alıyor. Sayısal, Sözel, Eşit Ağırlık taban puanları ile 2 ve 4 yıllık YKS Üniversite taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları gibi bilgilere yer verildi.

YKS taban puanları ve kontenjanları YKS’ye giren adayların merakla beklediği konulardan biriydi. 18 Temmuz tarihinde YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından 19 Temmuz tarihinde de YKS programları ve kontenjanları ile ilgili kılavuz paylaşıldı. Kılavuzda YKS taban puanları ve sıralamaları yer aldı. 2022 YKS kontenjanları ve üniversite taban puanları ve YKS sıralamaları gibi birçok bilgiye erişebilirsiniz.

Üniversite sınavına giren 3 milyondan fazla adayın merakla beklediği YKS sonuçlarının ardından tercih dönemi gelecek. Birçok kişi hayatının geri kalanına yön verecek üniversiteyi ve doğru bölümü tercih etmek için araştırma yapacak.

YKS 2022 tercihleri ne zaman başlayacak?

Tercih işlemleri 27 Temmuz’da başlayacak. Adaylar, tercihlerini 27 Temmuz – 5 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapabilecek.

2022 YKS SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN (TYT, AYT VE YDT)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu